Yazar

gamze.birsoz@hotmail.com

32 makale bulunmakatadır

Yeni yıl yeni umutlar..

14:06 - 1 Ocak 2018

+A

-A

2017 yılını uğurladığımız bu hafta sanat adına çok keyifli bir hafta geçirdim. Bunu sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum. Sanat dolu bir haftadan keyifli gözlemler yaptım sizler için. Monaliza sanat evinde misafir oldum haftaya uzun uzun o konuyu anlatacağım ama resimin dansa şiire dönüştüğü eşsiz bir yerdi. Sanat için sanat yapanlara bir kez daha aşık oldum ve farkettim ki hayatın ucundan köşesinden sanata bulaştın mı sanat seni dipsiz bir kuyu gibi içine çekiyor, kuyuda derine indikçe daha çok sanata bulaşıyor insan.. dansa, müziğe, resime, şiire bulaşıyor.. bir süre daha geçince bir bakıyorsun sen Yoksun, sen şiir olmuşsun, şarkı olmuşsun, dans olmuşsun.. 
 
Hiç sanatçıları uzun uzun incelediniz mi ?? İşlerini yaparken, yolda yürürken, yemek yaparken.. ben bu hafta bir başka izledim herkesi.. Yolda yürüyen bir  tiyatrocuyu, müzisyeni, şairi tanıyormuş insan yürüyüşümden, gülüşünden, ağaca çiçeğe insana bakışından elini tutup tokalaşmasından. 2018 de bir de bu açıdan izleyin insanları derim daha bir aşık oluyorsunuz ağaca, kuşlara, buluta. 
 
2 ayrı okulun dans gecesini ziyaret ettim bu hafta içinde, hep bahsettiğim SAMSUN adına hayalini kurduğum şeyi izlemekten büyük keyif aldım. Birçok dans okulu bir aradaydı. İki okulun Hocası birlikte dans ederken nasıl dostane ve keyifli anlar yaşandı anlatamam. Sanat için spor için gelecek için büyümek yükselmek iyi işler yapabilmek için bu birlik beraberliğe ve dostluğa ihtiyacımız var. 2018 hepimize bu ruhu getirsin ve sanat dolu barış içinde  huzurlu keyifli bir yıl diliyorum.
Sanatla kalın..

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...