Yazar

anlkrnl8@hmail.com

175 makale bulunmakatadır

YENİDEN MERHABA

08:00 - 24 Aralık 2018

+A

-A

Sevgili okurlarım,
Gazete yazılarıma bir süre ara vermiştim. Haftada bir kere de olsa sizlerle “SÖZ BİZDEN” köşesinde yeniden buluşmaktan mutluluk duyacağım.
Herkese yeniden merhaba,
Bu köşede olayları ve durumları hak ve nefaset ölçüleri içinde tartışmayı, hep birlikte doğruları bulmayı amaçladım. Böylelikle birbirimizi daha iyi anlayıp, geleceğin mutlu Türkiye’sinin şekillenmesinde bir sinerji yaratabileceğimizi düşünmekteyim.
Geleneklerimiz ve göreneklerimizin sağlamlığı, kültürel yapımız, ahlaki kurallarımız, tarihi geçmişimiz, birbirimizi anlamamızı sağlamaya yetecek kadar zengin. Yeter ki bu zenginliğin farkına varıp, onu yaşama geçirmenin yollarını bulalım.  Eğer ki konuşan, yüzleşen toplum olma sevdalarından vazgeçer, yaşanmışlıklardan yeterince ders alamazsak;  işte o zaman, kaygının ve korkunun yaşanmadığı, herkesin geleceğe güvenle baktığı, hak ve hukukun egemen olduğu, emeğin değer, alın terinin kutsal sayıldığı, üreten bir Türkiye yaratmak, hayalden öteye gidemez. Günümüzde bu hakikat kimin ne kadar umurunda bilemiyorum. Böylesi bir duruma düşmemek için bilgilerimi sizlerle paylaşmayı, görüş alış-verişinde bulunmayı görev sayarak yeniden yazmaya karar vererek, haftada bir gün de olsa,  bu köşede yazmaya başladım.
Milletimizin ruhunda saklı bulunan derin öğrenme aşkını, kendi değerlerim içinde kalarak, yaşananlar karşısında korkmadan, sapmadan, doğru bildiklerimle beslemek ve toplum olarak yitirdiğimiz sezgi gücünün canlandırılmasına katkıda bulunmak amacıyla yazacağım.
Kimseyi kırmadan ve incitmeden, bir bilim insanı olarak; her türlü kaygı ve beklentiden uzak kalarak gerçekleri paylaşmaya çalışacağım.  Aldığım terbiye ve içinde büyüdüğüm kültür gereği, incinsem de asla incitmem. Benim için sizler değerine paha biçilmeyecek canlarsınız. Yazılarımla ilgili olarak sizlerden alacağım geri bildirimler, benim için çok önemli birer varoluş iksiri olacaktır. Unutmamak gerekir ki “Dost, kulağa hoş geleni söyleyen değil, doğruyu söyleyendir”. Bu hakikatten yola çıkarak; sadece ve sadece gerçekleri dile getirmeyi, güzel olanları da takdir etmeyi amaçladım. “Gerçek dost, dostunun gözyaşını, dostunun gözünü incitmeden silebilendir.”  Gerçek dostunuz olduğuma inanmanızı istiyorum. Takdir sizlerin dostlar.
Yüce Mevla’m utandırmasın. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...