YOL MEDENİYETTİR ANLAYIŞI

23 Eylül 2022 06:51
A
a
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan yol çalışmaları devam ediyor. Eksikler var elbette…
Yol sorunu tamamen çözüme kavuşturulabilmiş değil…
Samsun Büyükşehir Belediyesi, 5 bin 200 kilometrelik yol ağının 3 bin 487 kilometrelik bölümünü 3.5 yılda tamamladı.
946’sı kırsal olmak üzere 17 ilçedeki 1251 mahallede yol sorunu kalmayacağının sözünü verdiklerini hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Tüm ilçelerde aralıksız çalışıyoruz. Hedeflerimizin ilerisinde gidiyoruz” dedi.
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Yol Medeniyettir’ anlayışıyla, 17 ilçede sorumluluk alanlarında bulunan mahalle yollarında kaliteyi ve konforunu yükseltmeye çalıştığı belirtilirken ‘2024 yılına kadar yol sorunu olan mahalle kalmayacak’ hedefine her geçen gün biraz daha yaklaştığı, sahada ekiplerin tüm bu çalışmaları kendi imkan ve kabiliyetleri ile gerçekleştirdiği vurgulandı.
******
Samsun’u her alanda kalkındırmak için yoğun bir gayret gösterdiklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, büyük bir sorumluluk hissettikleri yol çalışmalarını kesintisiz sürdürdüklerini ve bu konuda yoğun bir çaba harcadıklarını söyledi.
 Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin 17 ilçede 5 bin 200 kilometrelik devasa bir yol ağına sahip olduğunu hatırlatan Başkan Demir, tüm çalışmaları ‘Yol Medeniyettir’ anlayışıyla sürdürdüklerini belirtti.
Yol çalışmalarının tamamını kendi imkanlarıyla gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Demir, 4 beton santrali, 8 taş ocağı ve konkasör tesisleri kurarak maliyet konusunda da şehrin kaynaklarını verimli kullanma noktasında hassasiyetle hareket ettiklerini vurguladı.
******
946’sı kırsal olmak üzere 17 ilçedeki 1251 mahallede yol sorunu kalmayacağının sözünü verdiklerine işaret eden Başkan Demir, “Çalışmalarımız iyi gidiyor, hedeflerimizin ilerisinde gidiyoruz.
Yol çilesi çeken vatandaşlarımızın sorunlarını tek tek gideriyoruz.
Onların duası ve mutluluğu bizim çalışma aşkımızı daha da artırıyor.
3.5 yılda 3 bin 487 kilometre yol yaptık. İlçelerimizin tamamında büyük bir yol yapım seferberliği başlattık. Bunu da özveriyle sürdürüyoruz.
Şehrin her alanını ilmek ilmek işliyoruz. Yaptığımız bu çalışmalarla da Türkiye’ye örnek olacak bir belediyecilik yaptığımızı düşünüyorum” dedi.
Yapılan çalışmaları takip eden vatandaşlarda teşekkür ediyorlar.
Herkese hayırlı Cumalar diliyorum.
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR