Yazar

serdaroktav@gmail.com

446 makale bulunmakatadır

YOL MESELESİ, SÜREKLİ GÜNDEMDE…

09:40 - 23 Ocak 2018

+A

-A

Uzunca bir süreden beri Samsun’un ilçelerinde özellikle şehir merkezine çok uzak olan kenar mahallelerin yol meselelerini gündeme getiriyorum.
Mahalle sakinleri, seslerini yükselterek yollarının yapılmasını istiyorlar.
Yol meselesi sürekli gündemde…
*****
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba ilçesinde 4 milyonluk bütçe ile tamamladıkları 12 kilometrelik beton yol çalışmasıyla birlikte, 12 köy yolunu birbirine bağladıklarını söyledi.
*****
Çarşamba’da Gökçeçakmak mahallesinden başlayan beton yol çalışmaları ile ilgili “3 aylık bir çalışma neticesinde bir proje hazırladık. Taşımalı eğitimin yapıldığı ve özellikle minibüs trafiğinin ve okul servis araçlarının yoğun  olduğu bu yerden  talep gelince, biz de buralara nasıl bir yol yapılacağına dair çalışmalarımızı yaptık. Seri bir şekilde ihale yaparak beton uygulamasını burada tatbik edebileceğimize karar verdik ve çalışmalara hemen başladık. Yaklaşık 45 günlük bir süre içerisinde toplamda 12 köyü birbirine bağlayan bu bölgeye beton yol yapıldı” diyen Başkan Yılmaz,bu yolla beraber bölgeye adeta ulaşım konforu sağlandığını, bu beton yol  için toplamda 4 milyon TL’lik bir bütçe ayırıldığını vurguladı.
*****
Bu çalışmalar, elbette çok önemli, çok güzel çalışmalar…
Yol sorunu çok büyük… Böyle birkaç mahallede yapılan yollar, yol meselesi olan diğer mahalleleri
Harekete geçiriyor.
Haklı olarak yollarının yapılmasını istiyorlar
*****
Bu minvalde; beton yol çalışmasını izleyen ve bu çalışmaların bazı mahallelerde yapıldığını duyan  ilçelerdeki mahalle muhtarları da,  Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan beton yol çalışmasının bölge halkı için bir kolaylık sağladığını belirtiyorlar.
*****
Sayın Yılmaz’a bu çalışmasından dolayı  muhtarlar teşekkür ederken, yol meselesi olan bir süre önce gündeme getirdiğimiz 28 mahalleyi birbirine bağlayan, arım mahalleleri muhtarları da  arım mahalleleri grup yolunun yapılmasını istiyorlar. Ayrıca ilkadım, porsuk, şeyhgüven, ağcagüney mahalle sakinleri de  kendi grup yollarının da yapılmasını istediklerini belirtiyorlar.
 ‘Sıra bu yollarda, yapılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz’ diyorlar.
Haydi hayırlısı…

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...