Yazar

serdaroktav@gmail.com

446 makale bulunmakatadır

YOL MESELESİNİN EHEMMİYETİ

12:59 - 13 Haziran 2018

+A

-A

Samsunda yol meselesi sürekli gündemde… Tüm ilçelerin yol meselesi adeta kanayan yara oldu. Bütünşehir Yasası’nın yürürlüğe girdiği 30 Mart 2014 tarihinden beri, bu yol sıkıntıları sürekli gündemde bulunuyor ve çözümlenmeyince de  her gün artarak devam ediyor.
*****
İlgili yasa ile birlikte köy statüsünden mahalle statüsüne geçen yerleşim birimlerinin yol meseleleri, yüksek boyutlara çıktı. Hemen hemen her gün bu konuda şikayetler ve tepkiler dile getiriliyor.
Yol meselesi öyle bir hal almış ki, yolu yapması gereken kuruluşlar topu birbirine atıyor. Sorumluluk alan yok… Vatandaşlar böyle diyor.
*****
Birkaç gün önce gündeme getirmiştik. Çarşamba’da garip bir yol meselesi vardı. Bu konuda yaptığımız haber ses getirmiş, mahalle sakinleri, bu yol meselesinin çözümlenmesi için seslerini yükseltmişlerdi.
Bu minvalde, bu yol güzergahında mağduriyet yaşayanlar var. Devine giden yolun bozuk ve kapalı olmasına tepki göstererek, mağduriyetin dile getiren ve durumu, dilekçelerle  Çarşamba Kaymakamlığı’na, Çarşamba Belediye Başkanlığı’na ve İçişleri Bakanlığı’na bildirdiğini söyleyen mahalle sakini Yaşar Yılmaz, yetkililerden yolun yapılmasını istemişti. 
*****
Yılmaz “Karamustafalı Mahallesi nüfus yazısı mevkiinde bulunan Yeşilırmak kenarında yapılan devlet su işlerinin setinin yıkılması  nedeniyle evime yapılan yol bozulmuş, kapanmış durumda idi. Bu sorunu Çarşamba Belediyesi’ne bildirdiğimde, yolun yapılacağı söylendi. Ne yazık ki, bugüne kadar herhangi bir işlem yapılmadı. Yolu kendi imkanlarımla biraz onararak geçici olarak yaptım. Hangi kurum yapacaksa yapsın. Bu yolun biran önce yapılarak, mağduriyetimin ortadan kaldırılmasını istiyorum” şeklinde, meselenin ehemmiyetine dikkati çekmişti.
*****
Bu yol meselesinin çözüme kavuşturulması için ilgili kurumların harekete geçerek, bu meselenin sanırım Ramazan Bayramından sonra Temmuz ayı içerisinde çözüme kavuşturulacağına inanıyorum.
Haydi hayırlısı…
*****
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum.                                                                                                     

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...