AÇIKÇASI…

Tarih: 1 Temmuz 2022 06:45
AÇIKÇASI…
Konumuza girmeden önce, girizgahta önemli bir noktaya dikkat çekmek istiyorum. Günlerdir zamları konuşuyoruz. En başta elektrik, su, doğalgaz, benzin, motorin, tüpgaz vs…
 Vatandaşların ihtiyacı olan bu faktörlerde yapılan zamlar, vatandaşların tepkisine yol açıyor.
Bu konuda vatandaşlarla sohbetler ediyoruz.
Vatandaşlar ‘En başta zorunlu ihtiyaç olan elektrik, su, hatta doğalgaz, maliyetine verilmeli, zam yapılmamalı’ diyorlar.
Bu konuyu ehemmiyetine binaen gündeme getirdim.
   Sadede gelelim; Bölgemizde yapılan çalışmaları, hayata geçirilmesi planlanan projeleri gördükçe seviniyorum. Samsun’un geleceği adına umutlanıyorum.
Bu projeler hayata geçirilir de , istihdama yönelik yatırımlarda yapılırsa sevincim katbekat artacak!...
Geçtiğimiz yıldan beri Çarşamba Belediyesi’nin gündeme getirilen istihdama yönelik projelerin , hayata geçirilmek üzere çalışmalarının devam ettiği, yatırımların yapılacağı  konusunda yapılan açıklamalar beni sevindiriyor açıkçası…
Bölgede binlerce  istihdam sağlanacağı söyleniyor.
Çok mükemmel…Bu projelerin biran önce hayata geçirilmesini bekliyoruz tabii ki…
Haydi hayırlısı...
Ancak Çarşamba’nın en öncelikli sorunu trafik ve kaldırım  sorunu…
Çarşamba’da caddelerde ve sokaklarda ve de özellikle bulvarlarda, yaya geçitlerinde araçların park etmeleri trafik sorununu daha da körüklüyor.
Buna  müsaade edilmemeli…
 Araçların otoparka yönlendirilmesi ve yaptırım uygulanması, trafik sorununun  çözümü için gereklidir diyor vatandaşlar…
Ayrıca Çarşamba’nın Ortamahalle Hüsnübey caddesinde yolun trafik sıkışıklığına meydan verilmemesi ve yolun bozuk olan kısımlarının ve de kaldırımların yapılması ısrarla isteniyor ve bu konu sürekli gündeme getiriliyor.
Hüsnübey caddesi sakinleri, bu yoldan dolayı vatandaşlarla esnaf arasında, araç sürücüleri arasında sert tartışmalar yaşandığını ve burada  yol sorununun çözüme kavuşturularak bu tartışmaların önüne geçilmesi gerektiğini vurguluyorlar.
Öte yandan Çarşamba Belediyesi, bölgede sosyal belediyeciliği de layıkıyle uyguluyor.
Çarşamba Belediyesi vatandaşların yanında olmak, hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdürürken, sosyal belediyecilik anlamında her zaman vatandaşların yanında olduklarını vurgulayan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan “Çarşamba’mızda yaşayan genci yaşlısı, büyüğü küçüğü her vatandaşımız bizler için çok kıymetli, çok değerli.
Biz Çarşamba Belediyesi olarak hemşehrilerimizin her an yanlarında olabilmek, hayatlarını kolaylaştırmak gayesiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Sosyal belediyecilik anlamında da birçok projeyle hemşehrilerimizin hayatlarına dokunuyor. Çarşamba Belediyesi Aşevi’miz hemşehrilerimizin hizmetinde.
Vatandaşlarımız günlük sıcak ve taze yemeğe buradan ulaşabiliyorlar. Aşevi’mizin yanında da Halk Ekmek Büfemizi faaliyete geçirdik.
Hemşehrilerimiz, ekmeklerini daha uygun bir fiyatla buradan satın alabilecekler. İlçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.
Hayırlı, uğurlu olsun…
*******
Cumamız mübarek olsun…
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, müreffeh günler diliyorum.
GÜNÜN SÖZÜ:
BÜTÜN KİRLİ IRMAKLAR SANA AKIYORSA,
DENİZ GİBİ TEMİZ OLMALISIN!...       (Erdoğan TERZİ)
 
 
 
 
 
 
 

http://www.gazetearena.com/makaleprint/acikcasi-/