ÖNEMLİ GELİŞMELER YAŞANIYOR…

Tarih: 6 Ağustos 2022 06:54
Samsun’un potansiyelini her zaman gündeme getiriyoruz. Sürekli olarak Samsun’un potansiyelinden bahsediyoruz.
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’ndan da, Samsun’un potansiyeli ile ilgili açıklama yapıldı. 
STSO Yönetim Kurulu Başkan Salih Zeki Murzioğlu “Samsun’un sahip olduğu potansiyelin ekonomik kalkınmaya yüksek verimlilikle kanalize edilmesi gayesiyle çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.
Birlikte çalışma ve hareket etmenin önemine işaret eden Başkan Murzioğlu "Samsun iş dünyasını temsil eden en büyük kuruluş olarak şehrimizin kalkınmasına ivme kazandıracak projeler yürütmekten ve bunu yaparken şehrin kalkınmasına katkı veren aktörler arasında birleştirici bir rol üstlenmekten daima onur duyduk.
*****
Geriye dönüp baktığımızda, şehrimize orta ve uzun vadede büyük katkı sağlamaya devam edecek prestijli eserlerimiz, Samsun Fuar Kongre Merkezi, Lojistik Merkez, Metal Metroloji Laboratuvarı, Teknopark gibi projelerimiz bu anlayışımızın nihai çıktısı olan eserleri oldular.
Biz, birlikte hareket edebilmenin büyük katma değer sağladığını biliyoruz.
Ocak-Haziran döneminde ihracatımız 648 milyon 512 bin 333 dolar olarak gerçekleşti. Sürekli artan bir ivme seyrediyoruz.
Ulaştığımız bu rakamların arka planında şüphesiz oda olarak verdiğimiz hizmetlerin katkısı büyük. Bu hususta her daim üyelerimizin destekçisi olmaya devam edeceğiz.
*****
Tabi bu noktada üretimin de desteklenmesi dolayısıyla yeni yatırım alanlarının arz edilmesi stratejik bir önem taşıyor. Biz bunu hep söylüyoruz.
Üretim yoğun, ihracat bizim için çok önemli. Samsun’a yeni OSB kazandırılması hep gündemimizde oldu ve talebimiz karşılık gördü.
Ancak, yeni OSB ile ilgili tüm süreçlerin tamamlanması, TİGEM arazisinin yatırıma dahil edilmesi beklentimiz dahilindedir. Zaman en değerli sermaye. Bu konuda kaybedilen zaman, yatırımdan, istihdamdan, kalkınmadan da kayıp anlamına gelecektir.
Daha fazla yatırım alanı, daha fazla üretim, daha fazla istihdam ve nihayetinde daha fazla ihracat demektir” derken, Samsun’da üretim ve ihracatın ivme kazandığına dikkat çekiyor.
Bu değerlendirmeye göre, Samsun’un potansiyelinin değerlendirilmesi açısından çok önemli gelişmeler yaşanıyor demektir.
Haydi hayırlısı… 
Herkese hayırlı, huzurlu, mutlu günler diliyorum.
 
 
 
 
 

http://www.gazetearena.com/makaleprint/onemli-gelismeler-yasaniyor-/