Samsun

Maske üretimini yerinde incelediler

Vezirköprü Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Mehmet Uyar, "AK Parti Vezirköprü İlçe Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Kurt ve yönetiminin yanı sıra Vezirköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Sayın Mustafa Kaya ile birlikte müdürlüğümüz bünyesinde üretimi gerçekleşen siperli maske yapımını yerinde gördüler" dedi

Maske üretimini yerinde incelediler

11 Mayıs 2020 01:18
-A

+A

Tüm Dünyayı ve ülkemizi de ekişi altın alan koronavirüs nedeni ile maske üretimine geçtiklerini dile getiren Vezirköprü Gençlik ve Spor ilçe  Müdürü Mehmet Uyar, "Öncelikle deşteğini bizden hiç zaman esirgemeyen başta Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın İsmail Hakkı Kasapoğlu'na AK Parti Vezirköprü İlçe Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mehmet Kurt ile yönetimine ve Vezirköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Sayın Mustafa Kaya'ya  ziyaretlerinden dolayıda ayrıca kendilerine teşekkür ediyorum" dedi. 
KENDİ İMKANLARMIZLA YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ
Maşken üretimleri ile konuklarına bilgi veren Vezirköprü Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Mehmet Uyar, "Mesai arkadaşlarımızla birlikte yaptığımız toplattı sonrasına müdürlüğümüzün bünyesinde koronavirüs'e karşı ilçemizde maske yapma kararı aldık. Başta hastanemizde çalışan doktorlarımıza, hemşerilerimize hizmetli personellerimizden sonra kurum ve kuruluşlarımız‘in dışında kalan halkımıza ‘da kendi imkanlarimiz açından her konuda 7/24 saat yardımcı oluyoruz. Korona vakasının bir an önce ülkemizi yakasını bırakması için Yüce Allah’ıma dua ediyorum" ifadelerini kullandı.
TARİHİ İLÇEMİDE ÖZVERİYLE MAŞKE ÜRETİYORSUNUZ
Üretimle ilgili bilgiler alktaran başta Vezirköprü Gençlik ve Spor ilçe Müdürümüz Sayın Mehmet Uyar'a ve gönüllü üretim yapan personele, antrenörlere teşekkür eden Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kurt, "Bu süreçte yaptığınız bu hizmet oldukça güzel ve manidardır. Gerçekten mutlu oldum ve gurur duydum. “Biz bize yeteriz Vezirköprü’m". Yeterki isteyelim. Birlikte neler yapılacağını göstermiş oluruz. İnşallah İlçe olarak ihtiyacımız olan bu siperli maskelerin gerekli hassasiyetle üretilip en kısa sürede gerekli kurum ve kuruluşlara teslim edileceğine inanıyorum“ diye konuştu.
DEVLETİMİZ TARAFINDA 5 ADET ÜÇRETSİZ MASKE
Maske ihtiyacı olan ilçemizin gerek Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü gerekse’de Halk Eğitim Müdürlüğümüzce üretimine başlanan Siper ve Solunum maskelerinin üretimi ile büyük ölçüde çözüleceğini işaret eden AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kurt, “Ayrıca 20-65 yaş arası vatandaşlarımız Eczanelere giderek TC. Kimlik numarası ile 10 günde bir giderek 5 adet ücretsiz maskelerini temin edebilirler" ifadelerine yer verdi.
ÖNELİ GÜNDE İMECE USULÜYLE ÇALIŞIYORSUNUZ
Ziyaret esnasında AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mehmet Kurt üretime kendisi de bir maskenin üretiminde bizzat çaba sarfederek katkıda bulunduklarını hatırlatan Vezirköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kaya'da, "Bu güzel çalışmayı yerinde görmekten mutlu oldum. Halk Eğitim Merkezi olarak solunum maskelerinin üretimine başladık. Elimizden gelenin en iyisini yapacağınızda inanıyorum. Bu vesileyle burada emeği geçenlere ayrıca teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. 
Köksal ÖNER
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU