Samsun

Meşe Orman Park hızla ilerliyor

Canik Belediyesi tarafından Toptepe Mahallesi'nde yapılan Meşe Orman Park projesi hızla ilerliyor. Samsunluları doğayla başbaşa bırakacak proje bu yıl hizmete girecek

Meşe Orman Park hızla ilerliyor

14 Ocak 2018 16:16
-A

+A

Canik Belediyesi ve Doğu Karadeniz Kalkınma Projesi (DOKAP) işbirliği ile hayata geçirilen Meşe Orman Park projesinin çalışmaları devam ediyor. Şehre nefes aldıracak ve iki etaptan oluşacak projenin ilk etap çalışmaları aralıksız sürüyor. Projeyi yakından takip eden Başkan Osman Genç, projenin uygulandığı alanda incelemelerde bulundu. Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Genç, proje tamamlandığında Samsun'un önemli bir turizm merkezi kazanacağını söyledi.
DOĞA PROJESi
Samsun'a bir doğa projesi kazandırdıkları için mutlu olduklarını belirten Başkan Osman Genç, "İçerisinde 7'den 77'ye herkesin yararlanacağı mekanlar bulunacak olan projeyi çok önemsiyoruz. Bugüne kadar orman içinde yürüyüş yapamayan insanlarımız çayını, kahvesini içebileceği, aynı zamanda çocukların eğlenebileceği bir mekana kavuşacak. İnşallah bu projemizi çok kısa bir zamanda tamamlayarak Samsun halkının hizmetine sunacağız" dedi.
HERKES YARARLANACAK
Meşe Orman Park'ın, 7'den 77'ye herkesin yararlanacağı şekilde olacağını ifade eden Başkan Genç, "Projemiz kapsamında kadınlarımız, çocuklarımız başta olmak üzere herkesin burada kendine özel bir mekan bulacağı yerler olacak. Bu proje sadece Canik'in değil, Samsun halkının hizmetinde olacak. Şehir halkı çayını, kahvesini içebileceği, aynı zamanda çocukların eğlenebileceği bir mekana kavuşacak" diye konuştu.
PROJENiN iÇERiĞi
Samsun'a nefes aldıracak olan projenin içerisinde hanım konağı, kafeterya, yürüyüş yolları, açık nikah alanı, restorant, sosyal donatı alanı, çocuk oyun alanı, dürbün kafe, büfe, macera parkuru ve nikah alanı bulunacak. 
  

Kaynak : Yusuf Ziya ÇAKIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...