Samsun

MHP’den, mavi kapak desteği

MHP İlkadım İlçe Başkanlığı tarafından ‘Mavi Kapak Kampanyası’na destek geldi. İlçe kadın kolları öncülüğünde toplanan mavi kapaklar Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu’na teslim edildi

MHP’den, mavi kapak desteği

7 Mart 2018 12:45
-A

+A

MHP Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Yüksel Ünal, MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Erdemir, MHP İlkadım İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülşen Arslan, il ve ilçe yöneticilerinin katıldığı programda engellilerin sorunları da gündeme geldi. MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Erdemir, “Engellilik bireyin kendi tercihi değil, hak’tan gelen bir durumdur. Her sağlıklı bireyin bir engelli adayı olduğunu unutmamak ve unutturmamak adına bizlerde sürekli engelliler üzerine kurulan sivil toplum kuruluşları ile ortak programlar yapmaya gayret gösteriyoruz. Bu anlamda kadın kolları başkanlığımız tarafından toplanan mavi kapakları bir engelli kardeşimize umut olsun düşüncesiyle derneğimize teslim ettik. Elbette ki onların bir sandalye dışında manevi desteğe ve ihtiyaçları olduğunu biliyoruz. Diğer yandan onların yaşam şartlarının kolaylaştırılması noktasında özellikle bürokrasi ve siyasilere büyük görev düşmektedir. Engelli araçlarının rahat ulaşım sağlayacağı kamu kurumları veya yollar onların en temel ihtiyaçlarıdır” dedi.
Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu ise ziyaret ve kampanyaya verilen destekten dolayı teşekkür etti.  

Kaynak : Şenay ŞAHİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu proje Samsun'u uçurur

Bu proje Samsun'u uçurur

08:05 - 19 Aralık 2018

Terme'ye yeni yaşam alanı!

Terme'ye yeni yaşam alanı!

08:06 - 19 Aralık 2018

Kaymak’tan, Coşkun’a ziyaret

Kaymak’tan, Coşkun’a ziyaret

08:09 - 19 Aralık 2018

Yatırımlara devam

Yatırımlara devam

08:10 - 19 Aralık 2018