Spor

Milli Güreşçi Mevlana Kulaç’ın babası toprağa verildi

Havza’ya bağlı Çakıralan Mahallesinde ikamet eden ve uzun süredir kanser tedavisi gören Milli Güreşçi Mevlana Kulaç’ın babası Mehmet Kulaç evde geçirdiği kalp krizi nedeni ile hayatını kaybetti.

Milli Güreşçi Mevlana Kulaç’ın babası toprağa verildi

2 Kasım 2018 12:57
-A

+A

Kulaç’ın cenazesi önceki gün Çakıralan Mahallesinde kılınan cenaze namazı sonrası Çakıralan Mahallesi Mezarlığında toprağa verildi. 74 yaşındaki Kulaç’ın cenazesine Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve mahalle sakinleri katıldı.
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz yapmış olduğu açıklamada Mevlana Kulaç’ın Türkiye ve Havza için guru kaynağı olduğunu belirterek; “Ülkemize gururlar yaşatmış bir milli güreşçinin babası olmanın onurunu yaşayan Mehmet amcamıza Allah’tan rahmet Kulaç ailesine sabırlar diliyorum” dedi.
Aile adına bir açıklama yapan Küçükçekmece Samsunlular Dernek Başkanı Burhan Kulaç cenazenin durumu nedeni ile cenazenin erken kaldırılmasına karar verildiğini belirterek; “ Mevlana görevli olduğu Gebze’den yola çıktı fakat cenaze merasimine yetişemedi. Onun adına ve ailemiz adına acımız paylaşan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Mahalle Muhtarı Ahmet Çavdar ise Mevlana Kulaç’ın kendileri ve ülke için gurur kaynağı olarak; “Mahallemizde örnek ve sevilen bir büyüğümüzü kaybetmenin üzüntüsünü yaşamaktayız” dedi.

Kaynak : Yusuf Ziya ÇAKIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...