Spor

Minikler ömür boyu spor için söz verdi

Merkezi Samsun’da bulunan Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, ‘Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu destekleri ile Atakum Halide Edip Adıvar Anaokulu’nda farklı bir etkinliğe imza attı

Minikler ömür boyu spor için söz verdi

15 Mart 2019 09:42
-A

+A

Yaklaşık iki saat süren etkinlikte ilk defa Capoeira gösterisi izleyen minikler şaşkınlıklarını gizleyemezken adeta büyülendiler. Spor gösterileri ardından Afrika enstrümanları eşliğinde miniklere Capoeira şarkıları öğretildi. Yeteneklerini keşfetmeleri için cesaretlendirilen minikler orta alana davet edilerek çeşitli figürler sergilediler. İp atlama, yer jimnastiği, halat çekme, squat gibi çeşitli yarışmaların yapıldığı etkinliklerde öğrencilere Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından hediyeler verildi. 2007 yılında Capoeira Derneği’ni Samsun’da kurduklarını ifade eden Capoeira Derneği Başkanı Güngör Doğanay, “Aktif olarak 30 yıldır sporun içerisindeyiz. Hem antrenörlük hem de sporculuğumuz devam ediyor. Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonun ana hedeflerinden biri olan 3'ten 93'e tüm vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttırmak; sağlık, huzur ve mutluluğu ön plana çıkararak hareket ve spor kültürünü yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. Merkezi Samsun’da bulunan ve 2007 yılında kurulan Capoeira Derneği 7 ilde aktif faaliyet gösteriyor. Gösteri, eğitim ve organizasyon yapan derneğimizde her yaş için eğitim sınıfları bulunuyor. İsteyen herkes web sayfamız olan www.capoeira.org.tr adresinden daha da detaylı bilgi alabilir” dedi.
ÖMÜR BOYU SAĞLIKLI YAŞAM
Başkan Doğanay sözlerine şöyle devam etti: “Kurduğumuz dernek ve yaklaşık 20 yıldır icra ettiğimiz Capoeira branşımızda 81 il ve yaklaşık 600 ilçe olmak üzere yurt içi ve dışında binlerce gösteri, organizasyon ve eğitim semineri düzenledik. Hiç şüphesiz bunların içinde en çok yorulmaktan zevk aldığımız miniklerle yaptığımız etkinlikler. Çünkü bu yaş gurubu bir ömür boyu hareket ve sporun yaşam biçimi haline getirilmesi için temel yaşlar. Burada edineceği temel prensipler miniklerimize bir ömür boyu sağlıklı ve hareketli yaşamın kapısını açacaktır.”
ÇOCUKLAR SÖZ VERDiLER
Atakum’da eğitim faaliyetlerini sürdüren Atakum Halide Edip Adıvar Anaokulu’nda bulunduklarından ötürü çok mutlu olduğunu dile getiren Doğanay, “Halide Edip Adıvar Anaokulu idarecilerimize, tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi. Etkinlik sonrasında bir ömür boyu spor ve aktivite yapacaklarını dile getiren çocuklar, sağlıklı besleneceklerine, düzenli uyuyacaklarına ve başarılı olmak için çok çalışacaklarına söz verdiler.

Kaynak : Nesrin HOCAOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...