Mithatpaşa Mezunları Derneği’nden görkemli buluşma

Magazin 9 Kasım 2022 06:39
Videoyu Aç Mithatpaşa Mezunları Derneği’nden görkemli buluşma
A
a

1956-57 öğretim yılında Mithat Paşa Ortaokulu adını alarak 66 yıldır binlerce mezun veren Mithatpaşa Ortaokulu ve Lisesi mezunları, Mithatpaşa Mezunları Derneği'nin çatısı altında ilk buluşmasını gerçekleştirdi

27 Eylül 2021 tarihinde kuruluşunu ilan eden ve 12 Nisan 2021 tarihinde ilk genel kurulunu gerçekleştiren Mithatpaşa Mezunları Derneği’nin Şehir Kulübü’nde düzenlediği kahvaltılı etkinliğe tarihi lisenin emektarı öğretmenler, Okul Aile Birliği Başkanı ve Bodrum’dan gelerek etkinliğe katılan okul mezunu yazar H. Birol İnan’ın yanı sıra ortaokul ve lise mezunları da yoğun katılım gösterdi.
Kardeş okul mezun dernekleri Samsun Ticaretliler Derneği ve Samsun 19 Mayıs Lisesi Mezunları Dernek Başkanlıklarının da flamalarıyla temsil edildiği etkinlikte MMD (Mithatpaşa Mezunlar Derneği) Başkanı Neşe Koçanalı ve MMD Sekreteri Belma Nur Kartal yaptıkları konuşmalarıyla etkinliğe destek veren mezunları ve emek veren öğretmenleri selamladı.  
Dernek Başkanı Koçanalı; Bşk yardımcısı Emin Kırbıyık, Dernek Sekreteri Belma Nur Kartal, Dernek Saymanı Sedat Uygun ve üyeler Salih Kuloğlu, Metin Erten, Erdal Kılıç’ı katılımcılara tanıttığı konuşmasında bu kentin tarihi dokusunda çok önemli bir yere sahip olan, binlerce mezun vererek bu ülkeye üretken genç kadınlar ve erkekler kazandıran Mithatpaşa Lisesi’nin doğru ve nitelikli bir zeminde temsili için mezunlarla el ele çalışacaklarını belirterek tüm mezunları derneğe omuz vermeye çağırdı.
MMD Sekreteri Kartal ise okulun tarihçesi, okula ismi verilen Mithat Paşa ve derneğin çalışmaları konusunda bilgi verdi. Kartal, “Tarihi okul binamız nereye taşınırsa taşınsın; içindeki kadrosu, öğrencileri ve birikimi bizimdir. Binalar gider, öğrencisi ve öğretmeniyle içindeki ışık ve bilim aydınlatmaya ve yaşamaya devam eder. Bir mezundaşınız olarak hepimizi dün Mithatpaşalı yapan yeteneklerimizdi ama bugün Mithatpaşalı kalmamızı sağlayacak olan karakterimizdir. Bu karakter ülkemizin bağımsızlığı uğruna kurtuluş ateşini Samsun’da yakan Mustafa Kemal’den mirastır bize... Hiçbir koşulda; ne unvan ne maddi çıkar ne güç kazanmak uğruna karakterinden, dürüstlüğünden, onurundan taviz vermeyen Mithatpaşalılara selam olsun” sözleriyle katılımcıları selamladı.
Yıllar sonra ilk kez okulu temsilen Mezunlar Derneğinin çatısı altında bir araya gelen ve birçok mezunun derneğe üye olarak destek ve güvenini sunduğu etkinlik; yeni buluşmalar, okul öğrencileri ve mezunlarla dayanışma dilekleriyle sona erdi.         Haber Merkezi
 
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR