Samsun

Muhtarlardan ‘borç’ tepkisi

Salıpazarı İlçesinde 44 mahalle muhtarı bu sezon fındık rekoltesinin düşük olmasından dolayı çiftçilerin borçlarının ertelenmesini istedi. Bunun için imza topladı

Muhtarlardan ‘borç’ tepkisi

20 Temmuz 2018 14:24
-A

+A

Salıpazarı Muhtarlar Derneği öncülüğünde toplanan 44 mahalle muhtarı mevsim şartlarından dolayı bu yıl fındık yandı ve haşlandı. Fındık üreticisi borçlarını ödeyemez durumda, daha fazla mağdur olmamak için çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatiflerine ve Ziraat Bankasına olan borçlarının ertelenmesini istiyoruz diyerek imza topladılar.

Muhtarlar Dernek Başkanı Erol Gürsoy, “44 mahalle muhtarı ile yapılan istişareler sonucu üreticilerimizin büyük umutlarla beklediği fındık yanmış ve dökülmüştür. İlçemizin tek geçim kaynağı fındığın beklenenin çok altında olduğu, bu nedenle fındık üreticilerimizin mağdur olduğu açıktır. Üretici bu şartlarda Tarım Kredi Kooperatiflerine, Ziraat Bankasına ve diğer kurumlardan aldıkları kredileri ödeme şansları yoktur. Üreticilerimizin daha fazla mağdur olmamaları için bu borçların ertelenmesini talep ediyoruz” dedi.

Muhtarlar daha sonra topladıkları imzaları talep yazıları ile birlikte Salıpazarı Kaymakamlığına teslim etti.  

Kaynak : Mustafa BALÇIK

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...