Samsun

Muruz’dan açık çağrı

Samsun Sinop Veteriner Hekimleri Odası (VHO) Yönetim Kurulu Başkanı Habip Muruz, "Türkiye'nin gözbebeğidir, Veteriner Kontrol Enstitüleri” diyerek açık çağrıda bulundu.

Muruz’dan açık çağrı

27 Mart 2020 06:48
-A

+A

Başkan Muruz, “Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı bu Enstitülerde veteriner hekimler yetkindir ve pandemi mücadelesinin test ayağında omuz vermeye hazırdır” dedi.
İşte Başkan Muruz’un o çağrısı;
Türkiye'nin gözbebeğidir, Veteriner Kontrol Enstitüleri. Güçlü cihaz parkına sahip ve moleküler bilgi kapasitesi yüksek Veteriner Hekimler görev yapıyor, enstitülerde. Profesyonel yönetiliyorlar. Türkiye'de herkes her şeyi konuşuyor fakat sayıları 8 olan bu Enstitüler bu kritik dönemde gündeme getirilmiyor. Bunu neden söylüyoruz. Primerler ve problar verilsin, günde 10 bin, yanlış duymadınız, 10 bin Korono testini doğrudan yapma ya da confirme edecek kapasiteye sahip. Peki sorun ne? Tek sağlık konsepti yaklaşımı yok, bizde. Açık çağrımızdır. Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı bu Enstitülerde veteriner hekimler yetkindir ve pandemi mücadelesinin test ayağında omuz vermeye hazırdır. Veteriner Fakülteleri de bu sürecin vazgeçilmez unsurlarındandır. Vakit geçmiş sayılmaz, enstitülerin, Veteriner Fakültelerinin ve burada görev yapan uzman meslektaşlarımız ve hocalarımızın gücü "Tek Sağlık Konsepti" yaklaşımının maddi ve manevi unsurları ile sahaya aktarılmalı Kamu sağlığı için bu durum artık elzem oldu. Gerisi teferruattır.” Haber Merkezi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU