Samsun

Murzioğlu’ndan ‘havaalanı’ uyarısı

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, tadilat işlemi devam eden Samsun-Çarşamba Havalimanının belirtilen sürede bitirilmesi gerektiğini, aksi takdirde Samsun’un bunu çekemeyeceğini söyledi.

Murzioğlu’ndan ‘havaalanı’ uyarısı

29 Ağustos 2017 18:14
-A

+A

TSO Ağustos ayı olağan meclis toplantısı Davut Altan Meclis Toplantı Salonunda yapıldı. 2 toplantı arasında izahat vermek için kürsüye çıkan Salih Zeki Murzioğlu, önemli açıklamalarda bulundu.
“İhracatın artması için sanayi alt yapısının gelişmesi lazım”
Sanayi alt yapısının biran önce gelişmesi gerektiğini belirten Başkan Murzioğlu, “Samsun Büyükşehir Belediyesinin girişimleriyle ve Samsunlu iş adamlarının katılımıyla bir kahvaltı programı yaptık. Valimiz de katıldı. Sanayicilerin de katılımıyla çok verimli bir toplantı yaptık. Sanayinin gelişmesi, istihdamın artması ve Samsun’un ihracatının artması için sanayi alt yapısının yapılması şarttır. Ben bunu 10’larca defa söyledim, yine söylerim. O toplantıda sanayici bir iş adamı ağabeyimiz bizlere tercüman olarak 500 milyon dolar yatırım yapacağını ama alt yapısı tamamlanmış, ihracata yönelik bir organize sanayinin yapılmasıyla alakalı istekleri oldu. Bunlar bizim de isteğimiz” dedi.
“3 aydan fazlasına tahammülümüz yok”
Havaalanı mağduriyetinin çok büyük bir sorun haline geldiğinin altını çizen Murzioğlu, “Samsun’da havaalanı kapandıktan sonra ticaret ve turizm alanında büyük bir sıkıntı içerisindeyiz. Havaalanı kapalı ve biz komşu illerden uçmak zorunda kalıyoruz. Büyük bir zaman kaybıyla karşı karşıya kalıyoruz. Şehrimizde gidiş-geliş alternatifleri çok fazlaydı. Buralarda onları da bulamıyoruz. Bulsak bile yakın şehirlere gidiş-geliş saatlerimiz, 3 saati bulabiliyor. Saatler uymuyor ve büyük bir mağduriyet içerisindeyiz. İstanbul’da saat 11.00’de olan bir toplantı için 1 gün önceden yola çıktım. Geri dönmek için de 1 gün kaldım. 5-6 saatlik bir toplantı için 2 geceyi İstanbul’da geçirmek zorunda kaldım. Bu mağduriyetin devam etmemesi için bize söylenen 3 aylık çerçevede havaalanının yapılmasını yetkililere duyuruyorum. Biz TSO olarak ilgili birimlerin hepsine bu konuyla ilgili yazıların hepsini yazdık. 3 aydan fazlasına tahammülümüz yok. 3 aydan fazla süreceğine dair söylentiler var. Bunun olmaması için yapılması gerekeni oda olarak yapıyoruz. Samsun bunu çekemez. Keşke bu çalışmalar olimpiyatlardan önce olsaydı, şimdi bitmiş olurdu” diye konuştu. İHA
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...