Samsun

Mutluluğuna kurşun sıkma!

Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer, “Jandarmanın ‘Mutluluğa Kurşun Sıkma Geleceği Karartma” kontrolleri ilçemizde devam ediyor” dedi

Mutluluğuna kurşun sıkma!

27 Temmuz 2020 06:05
-A

+A

İçişleri bakanlığının genelgesi doğrultusunda, "mutluluğa kurşun sıkma, geleceği karartma" sılagonu ile her türlü etkinliklerde silah atılmasını önlemek amacıyla başlatılan proje ile etkinlik sahiplerine verilen ikaz levhalarının düğün ve tören alanlarına asılması zorunlu hale getirildiği vurgulayan Salıpazarı Kaymakamı Meriç  Dinçer, “ Bu kapsamda  ilçemizde , düğün sahiplerine Jandarma tarafından verilen levhaların kontrolü Jandarma ekiplerimizce yapılmaya devam ediyor, Jandarma ekipleri, düğün alanlarına giderek, gelin ve damada hayırlı olsun dileklerinde bulunarak “mutluluğa Kurşun sıkma geleceği karartma “levhasını kontrol ediyorlar. Ayrıca covid-19 tedbirleri kapsamında ikazlar da bulunuyorlar ”dedi.
İLÇEMİZDE İŞİMİZİ SIKI TUTUYORUZ
Her konuda titizlikle hareket etiklerinin üzerine durduklarını aktaran Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer, “içişleri bakanlığımızca yayınlanan genelgeler doğrultusunda, özellikle düğünlerde Ateş edilmesini önlemek amacıyla, asılması zorunlu tutulan ikaz levhaları, jandarma ve emniyet birimlerince, düğün sahiplerine asılmak üzere verilmektedir. Kolluk kuvvetlerimizin denetimleri devam edecektir, vatandaşlarımız bu konuda hassasiyet gösteriyorlar mutlulukların hüznüne dönüşmesin. Ayrıca düğün ve etkinliklerde, Covid- 19 ile mücadele eden önem arz eden, maske takılması ve sosyal mesafenin korunması hususuna dikkat edelim, vatandaşlarımızın kurallara uyma oranı oldukça yüksek, teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
BU KURLAR HEPİMİZ İÇİN GEÇERLİ
Yapılan düğün kontrollerinde, vatandaşlar ikaz levhası ile jandarma ekipleriyle hatıra fotoğrafı çektirerek, gelin ve damat hep bir ağızdan mutluluğa Kurşun sıkma geleceğini karartma diyerek Jandarma'ya teşekkür ettiler.
Köksal ÖNER
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU