Samsun

Nerf ile kapışma heyecanı Yeşilyurt’ta

Haydi Çocuklar Yeşilyurt AVM'ye Hedefi 12’den Vurmaya! Spor ve aksiyon seven tüm Nerf tutkunu çocukları çok heyecanlı bir macera bekliyor. Nerf heyecan fırtınası 14-16 Eylül tarihleri arasında Yeşilyurt AVM'de esecek.

Nerf ile kapışma heyecanı Yeşilyurt’ta

12 Eylül 2018 14:36
-A

+A

Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi, yaz tatilinin ardından yeni eğitim öğretim yılının heyecanını yaşayan çocuklara ‘’Nerf Turnuvası’’ düzenliyor. 14 -16 Eylül tarihleri 12:00-20:00 saatleri arasında gerçekleşecek heyecan dolu kapışmada, her gün üçerli grup halinde kapışacak çocuk yarışmacılar kıyasıya mücadele ederken sporun en eğlenceli hali Nerf etkinliği ile coşku dolu anlar yaşayacak.
Ruhunda heyecan, aksiyon ve eğlence barındıran Nerf, bir anlamda oynayanlara “paintball” heyecanı yaşatıyor. Nerf, farklı modelleri ve yumuşak sünger dartlarıyla hem çok güvenli ve eğlenceli hem de stratejik taktikler gerektiren bir çeşit spor. Tüm dünyada çocukların ve hatta gençlerin gözdesi olan Nerf’ün Türkiye’deki tutkunlarının sayısı da giderek artıyor. Özellikle bu zamanda bilgisayar başından kalkmayan çocukların enerjilerini dışarı atmalarına fırsat veren oyun, aynı zamanda onları kıyasıya bir aksiyon ve macera içerisine çekerek doyasıya eğlendiriyor. 
Nerf heyecan fırtınası öncesi, AVM'de kurulan özel alan içerisinde, bariyerler, variller ve puan içeriklerinin bulunduğu bir parkur konumlandırılıyor. Üçerli grup şeklinde gerçekleştirilecek kapışmalarda, özel koruyucu kask gözlüklerini takarak nerf’lerini alan yarışmacılar, giriş tagının önüne geçerek oyuna başlamak için hakem komutunu bekliyorlar. Hakem düdüğüyle birlikte, kapışacak olan yarışmacılar varillerde duran dartları nerf’lere takıp siperlere dağılıyor ve oyun başlıyor. Amaç, dartları hedeflere isabet ettirmek.
Tüm dünyada çocukların gözdesi olan Nerf etkinliğine katılmak, heyecan ve neşe dolu saatler geçirmek isteyen tüm çocuklar, Yeşilyurt AVM’ye davetlidir. Detaylı bilgi ve yapılan etkinliklere Facebook, Twitter ve İnstagram sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Nesrin HOCAOĞLU

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...