Samsun

O Kupa Samsun'a Gelecek

Samsun ve sonrasında Karadeniz Bölge birincisi olan Gazi Ortaokulu Halk Oyunları ekibi, 14 Nisan Kayseri’de gerçekleşecek olan Türkiye Finalleri’ne katılacak. Halk Oyunları Eğitimeni Gamze Çuğaltan, “Güçlüyüz, tek hedefimiz kupayı Samsun’a getirmek” dedi

O Kupa Samsun'a Gelecek

12 Nisan 2018 16:13
-A

+A

11 Şubat 2018 günü gerçekleşen Halk Oyunları Yıldızlar düzenlemeli kategorisinde il birincisi olan, sonrasında Ordu’da 11 Mart 2018’de gerçekleştirilen Karadeniz Bölge müsabakasında 6 rakibini geride bırakarak bölge birinciliğini elde ederek büyük başarı gösteren Samsun Gazi Ortaokulu Halk Oyunları ekibi, 14 Nisan cumartesi günü Kayseri’de Türkiye Finalleri’ne katılacak. 
KAYSERi PROGRAMI ŞÖYLE
5.6. sınıflar yoğunlukta olmak üzere 7. ve 8. sınıfların da yer aldığı Halk Oyunları ekibi Halk Oyunları Türkiye Finalleri programı kapsamında Okul Müdürü Erkan Seyrek’in destekleri, Kafile Başkanı Beden Eğitimi Öğretmeni Arzu Bektaş’ın ve Halk Oyunları Eğitmeni Gamze Çuğaltan’ın öncülüğünde Kayseri’de sabah genel prova yaparak yarışmaya hazırlanacaklar.
FiNALLERDE 12 RAKiP OLACAK
Kayseri Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda 14 Nisan Günü gerçekleştirilecek Türkiye Finalleri’ne katılacak, Samsun Gazi Ortaokulu Halk Oyunları ekibinin 12 rakibi olacak. 
‘TÜRKİYE’YE KENDİMİZİ GÖSTERECEĞİZ’
Gazete Gerçek’e konuşan Gazi Ortaokulu Halk Oyunları ekibi eğitmeni Gamze Çuğaltan, “Öğrencilerimiz üst seviyede bir çalışma sergileyerek, kendilerini ilk olarak Samsun’a daha sonra Karadeniz Bölgesi’ne ispat ettiler. Şimdi ise Kayseri’de katılacağımız Türkiye Finallerinde tüm ülkeye kendimizi göstereceğiz. 12 güçlü rakibimiz var ancak biz de güçlüyüz. Tek hedefimiz kupayı Samsun’a getirmek” diye konuştu. Gamze Çuğaltan, ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok, İlkadım Belediyesi Türk Halk Oyunları Şefi Necip Değerli’ye de kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.
 
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...