ÖĞDER Samsun Şubesi Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

Samsun 11 Ocak 2020 06:55
Videoyu Aç ÖĞDER Samsun Şubesi Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı
A
a

Şuurlu Öğretmenler Derneği Samsun Şube Başkanı Hasan KESER;10 ocak 1961 de Türk basın tarihine ‘Dokuz patron olayı’ olarak geçen ve gazetecilerin haklarının ilk kez yasal güvence altına alındığı çalışan gazeteciler gününü Öğder Samsun Şubesi olarak kutlarız dedi.

Gazetecilik, halkımızın haber alma hakkını kullanmasına yardımcı olmak amacıyla doğruluk, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri uhdesinde barındıran önemli bir meslektir.
Bu mesleği icra etmekte olan gazeteci arkadaşlarımız da ilkeli ve hakkaniyetli yayıncılık anlayışı çerçevesinde olayları tarafsız bir şekilde halka aktarmakta, bir anlamda kamu vicdanının sesi olmaktadırlar.
Ülkemizin  vazgeçilmez unsurları olan basın ve medya, aynı zamanda kurumlarla bireyler arasındaki veri akışını sağlayan düşünce, ifade ve haber alma özgürlüğünün en etkin araçlarıdır.
Halkı bilgilendirmek maksadıyla, mesai mefhumu olmadan her şart altında görevini yapmaya çalışan gazeteci arkadaşlarımızın özverileri bütün takdirlerin üzerindedir.
KESER; Bu vesileyle; Samsun halkına sunmuş oldukları hizmetten dolayı ilimizdeki tüm basın-yayın kuruluşlarının temsilci ve çalışanlarının, kamuoyunun gözü kulağı olan gazetecilerimizin , Haklarının korunduğu emeklerinin karşılığını aldığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, mesailerinde kolaylıklar, görevlerinde üstün başarılar dilerim. Haber Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER