Samsun

OMÜ’de 5 bin aşure dağıtıldı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), Muharrem ayında Aşure Günü etkinliği düzenleyerek akademik ve idari personel ile öğrencilere aşure ikramında bulundu.

OMÜ’de 5 bin aşure dağıtıldı

21 Eylül 2018 15:41
-A

+A

Üniversitenin geleneksel hâle getirdiği etkinlikte; Kampüs Camisi’nde cuma namazından sonra ve vakıf lokantalarında aşure ikramında bulunuldu. Aşure etkinliğine; Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kuran ve Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, OMÜ Vakfı Başkanı Prof. Dr. Halil Kütük, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. 
Yaklaşık 5 bin kişiye aşure ikram edilen etkinlikte Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, bolluk ve bereket ayı olan Muharrem ayını kutlarken bu mübarek ayın ülke olarak kardeşlik, dostluk, muhabbet ve birlik-beraberlik duygularımızı güçlendirmesi ve pekiştirmesi temennisinde bulundu. 
Rektör Bilgiç, OMÜ Vakfı Başkanı Prof. Dr. Halil Kütük ile kepçeleri alarak sıraya giren akademik ve idari personel ile öğrencilere, dış yüzeyi Türk bayrağı biçiminde renklendirilmiş kazandan aşure dağıttı.

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Samsunspor Zoru Başardı

Samsunspor Zoru Başardı

08:00 - 17 Aralık 2018

Seri 6 maça çıktı

Seri 6 maça çıktı

08:00 - 17 Aralık 2018

ilkadım’da Hedef 2023

ilkadım’da Hedef 2023

08:00 - 17 Aralık 2018