Samsun

OMÜ’de Usta Öğreticiler Ders ve İş Başında

Ondokuz Mayıs Üniversitesinin (OMÜ), öğrencilerini mezuniyet sonrası mesleki yaşamlarına daha iyi hazırlamak ve bu doğrultuda sektörde aktif olarak görev yapan kişilerin gerçek hayat deneyimlerinin paylaşılması amacıyla başlattığı “Usta Öğretici Eğitimi” programına katılan iş insanları ve uzmanlar, öğrencilerle buluşmaya başladı.

OMÜ’de Usta Öğreticiler Ders ve İş Başında

2 Kasım 2019 06:41
-A

+A

Mesleklerini fiilen yapan tecrübeli kişilerin, 2019 – 2010 eğitim-öğretim döneminde OMÜ bünyesinde görev almalarına yönelik hayata geçen program kapsamında usta öğreticiler, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Turizm Fakültesi ile Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulunda (MYO) ders başı yaptı.
 
Misyon ve ilkeleri gereği öğrencilerinin mesleki formasyon açısından donanımlı yetişmelerine ve iş yaşamının koşullarına hazırlıklı olmalarına katkı sağlamak amacıyla usta öğreticileri bünyesine katan OMÜ’de, farklı branşlarda usta öğreticiler mesleki tecrübe ve birikimlerini teorik ve pratik anlamda öğrencilerle paylaşmaya hazır.
 
Program dâhilinde Turizm Fakültesinde Nort Point Otelleri Genel Müdürü ve Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş Turizmde Yöneticilik; Gastro Art Mutfak Akademisi Kurucu Şefi Ercan Yılmaz da Gastronomi derslerini verecek.
 
Öte yandan Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Yeşilyurt Demir Çelik MYO’da ise sektörlerinde yine aktif olan usta öğreticiler, öğrencilere iş hayatında elzem olan bilgi, beceri ve davranışları kazandıracak. OMÜ’de güz ve bahar dönemlerinde bilgi ve tecrübelerini öğrencilere aktaracak olan usta öğreticiler ve verecekleri dersler:
 
Fen-Edebiyat Fakültesi:
 
Bekir Altın (Fizik Bölümü / Sayısal Elektronik)
 
Ahmet Köse (Fizik Bölümü / Opto-Elektronik)
 
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi:
 
Murat Türk (İşletme Bölümü / Bilgisayarlı Muhasebe)
 
Yeşilyurt Demir Çelik MYO:
 
Bekir Altın (Elektronik Teknolojisi Programı / Elektronik Güvenlik Sistemleri)
 
Hamit Şahin (Otomotiv Teknolojisi Programı / Hareket Kontrol Sistemleri)
 
Cengiz Çevik (Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı / Cihaz Kurulum ve Sökümü)
Abdulbaki Koç (Endüstriyel Kalıpçılık Programı / Hidrolik ve Pnomatik)
Canan Koca (Gıda Teknolojisi Programı / Fabrika Proses Kontrolü)
Muzaffer Yahşi (Otomotiv Teknolojisi Programı / Dizel Motorlar ve Yakıt Enjeksiyon Sistemleri)
Mustafa Bayram (Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı / Teknik Servis Organizasyonu)
Mustafa Altun (Elektrik Programı / Elektromekanik Kumanda Sistemleri)
Mehmet Yılmaz (Elektrik Programı / Sözleşme Keşif ve Planlama)
Yusuf Aslan (Elektrik Teknolojisi Programı / Telekomünikasyon Sabit Erişim Sistemleri)
Nurkan Bilmiş (Elektronik Teknolojisi Programı / Web Tasarımının Temelleri)
Abdullah Ünsal (Endüstriyel Kalıpçılık Programı / Temel İmalat İşlemleri)
Umut Gökmen Akkuş (Otomotiv Teknolojisi / Hareket Kontrol Sistemleri) Haber Merkezi
 
 
 
 
 
 
 
 
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...