Operadan ‘Müze Konseri’

Magazin 5 Aralık 2022 06:26
Videoyu Aç Operadan ‘Müze Konseri’
A
a

Samsun Devlet Opera ve Balesi, şehir kültürünün dinamiklerini müzikle zenginleştirmek amacıyla opera sahnesinden farklı mekânlarda gerçekleşmesi planlanan yeni projelerin ilki olan “Müze Konseri”ni MEDİKÜM Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi’nde hayata geçirdi

“Müze Konseri” konser serisiyle yüzyılların ruhunu ve dokusunu taşıyan somut eserlerin ve mekânların yarattığı atmosferi müziğin ruhuyla birleştirecek olan Samsun Devlet Opera ve Balesi, ilk konseri 2 Aralık 2022 Cuma akşamı Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi’nde verdi.
“Müze Konseri”nde Diego Moccia piyanist olarak yer alırken, opera sanatçıları Seda Ortaç, Ari Edirne ve Murat Göçken sevilen opera eserlerinden seçkin aryalar ve düetlerle dinleyiciyle buluştular.
Müze konserleri 2022 - 2023 sanat sezonu boyunca Samsun’un farklı müzelerinde farklı konseptler ve konserlerle devam edecek.
Yoğun seyirci katılımı ile gerçekleşen konser dinleyiciler tarafından çok beğenildi. Samsunlu sanatseverlerin müze ortamında tadına doyamadıkları ve uzun süre unutamayacaklarını belirttikleri “Müze Konseri” serisinin devamını sabırsızlıkla bekledikleri kaydedildi.  Şila KURUMAHMUTOĞLU
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat