Operadan ‘Müze Konseri’

Magazin 2 Aralık 2022 06:53
Videoyu Aç Operadan ‘Müze Konseri’
A
a

Samsun Devlet Opera ve Balesi, şehir kültürünün dinamiklerini müzikle zenginleştirmek amacıyla opera sahnesinden farklı mekânlarda gerçekleşmesi planlanan yeni projelerin ilki olan “Müze Konseri”ni MEDİKÜM Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi’nde hayata geçirecek

“Müze Konseri” konser serisiyle yüzyılların ruhunu ve dokusunu taşıyan somut eserlerin ve mekanların yarattığı atmosferi müziğin ruhuyla birleştirecek olan Samsun Devlet Opera ve Balesi, ilk konseri 2 Aralık 2022 Cuma saat 20.00’de Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi’nde verecek.
“Müze Konseri”nde Diego Moccia piyanist olarak yer alırken, opera sanatçıları Seda Ortaç, Ari Edirne ve Murat Göçken sevilen opera eserlerinden seçkin aryalar ve düetlerle dinleyiciyle buluşacaklar.
Müze konserleri 2022 - 2023 sanat sezonu boyunca Samsun’un farklı müzelerinde farklı konseptler ve konserlerle devam edecek.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle engelli dinleyicilerin ücretsiz giriş yapacağı konser için müze giriş ücreti ödenecektir. Müze giriş ücretleri tam 20 Türk Lirası, öğrenci 15 Türk Lirasıdır.   Şila KURUMAHMUTOĞLU

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat