Spor

Orantısız güce kınama

Yılport Samsunspor taraftarlarına Çorum’da uygulanan orantısız güç tepki çekmeye devam ediyor. Sevdamız Samsunspor Platformu yaptığı açıklamayla taraftarlara şiddeti kınadı.

Orantısız güce kınama

10 Aralık 2019 07:30
-A

+A

Sevdamız Samsunspor Platformu tarafından yapılan açıklamada, “Yılport Samsunspor, sevdalısı olduğumuz şehrin en değerli markasıdır. Onun yükselmesini istemek ve destek vermek de Samsun’u seven herkesin en büyük isteğidir. Bunun için binlerce kişi Yeni Çorumspor ile deplasmanda oynanan maça akın etti. Fakat Çorum’da güvenlik güçleri tarafından gördükleri abartılı müdahalenin hiçbir şekilde açıklaması yapılamaz. Çocuk, kadın, yaşlı demeden, çözüm yolu aramaya çalışmadan orantısız güç kullanıldı” denildi.
 
GEREKEN YAPILSIN
Açıklamada ayrıca, “Küçük çocuklar atılan gaz bombalarından etkilenerek nefessiz kaldı, yaşlılar ise cop darbelerine maruz kaldı. Halkın güvenliğini sağlamakta sorumlu olan güvenlik güçlerinin, duruma çözüm araması yerine TOMA’larla su sıkması, gaz bombaları kullanması, copları ile Samsunspor taraftarına vurmasını şiddetle kınıyoruz. Olayların bu hale gelmesinde sorumlu olan kişiler hakkında gerekenin yapılmasını bekliyoruz” ifadelerine yer verildi.  Mustafa BALÇIK
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Sabah akşam antrenman

Sabah akşam antrenman

06:47 - 10 Ağustos 2020

Tek antrenman yaptılar

Tek antrenman yaptılar

00:30 - 9 Ağustos 2020

HAVA DURUMU