Spor

Örnek sosyal sorumluluk projesi

Bahçeşehir Koleji Atakum Kampüsü öğrencileri ve sporcuları, engellilerle iletişim kurmak, kısa süreliğine de olsa onların yaşadıklarını daha iyi hissetmek ve hissettirmek amacıyla Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulübü ile tekerlekli sandalye üzerinde dostluk maçı gerçekleştirdi.

Örnek sosyal sorumluluk projesi

4 Aralık 2018 10:34
-A

+A

Bahçeşehir Koleji öğrencileri ve çalışanlarının katılım gösterdiği karşılaşmada çok heyecanlı anlar yaşandı. Sporun engel tanımadığını ve her şartta spor yapılabileceğini izleyicilere gösteren bu anlamlı karşılaşmayı çok sayıda öğrenci izledi.
Bahçeşehir Koleji Karadeniz Bölge Koordinatörü  Savaş BOYAR: “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde özel gereksinimli vatandaşlarımızı okulumuzda ağırlamaktan çok büyük mutluluk duyduk. Hayatta hiçbir şeyin engel tanımadığını bugün bir kez daha anlamış oluyoruz. Başta B.E.S.K. Başkanı Yakup Özden olmak üzere antrenör, sporcu ve BK Basketbol takımı oyuncularımıza çok teşekkür ederim”
Projenin gerçekleşmesine öncülük eden Bahçeşehir Koleji öğrencileri, Naci Özfurat, Altay Kaşavar, Eylül İnan, Nil Sümer Beyhan, Mehmet Boyar, Elif Sude Gebeşoğlu ve Erva Torun; öncelikle böylesine anlamlı ve özel bir projeyi yürütmüş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek sözlerine şu şekilde devam ettiler: "Hepimiz potansiyel engelli adayıyız. Bedensel engelli insanların hangi koşullarda mücadele ettiğini anlamamız, onlarla empati kurmamız açısından önemli bir organizasyondu. Sosyal sorumluluk çerçevesinde böyle bir proje içinde yer aldığımız için son derece gururluyuz. Projemize maç bileti satın alarak ve maçımızı izleyerek destek veren Bahçeşehir Koleji öğrenci ve çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Bilet satışından elde ettiğimiz gelirle, B.E.S.K sporcularına spor malzeme desteği sağlayacağız.
Karşılaşmanın bitiminde Karadeniz Bölge Koordinaörü Sayın Savaş BOYAR, B.E.S.K Başkanı Yakup Özden’e Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü flamasını takdim ederken, BK Samsun Basketbol Takımı Sporcuları, Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinin “Bilgisayar Destekli Tasarım” dersinde tasarladıkları projeyi, kulüp yönetici ve sporcularına hediye etti.

Kaynak : Nesrin HOCAOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...