Özdemir’den Havza OSB yatırımcılarına ziyaret

Samsun 15 Ağustos 2022 06:05
Videoyu Aç Özdemir’den Havza OSB yatırımcılarına ziyaret
A
a

Bir dizi ziyaret için İstanbul’a giden Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan Havza OSB’de yatırım yapan iş insanları ziyaret etti

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan ve Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt ile birlikte ziyaretler kapsamında ilk olarak Havza OSB’de gemi makineleri yedek parçası üretimi yapacak olan  Durşam Makina sahipleri Havzalı İş İnsanları Ergin Gümüşçü ve Ümit Demirci'yi, Pendik'teki işyerlerinde ziyaret ettiler.
Özel bir tesiste gerçekleşen buluşmada Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Havza Organize Sanayi Bölgesini geliştirmek ve daha fazla yatırımcı bulmak için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirterek, “Bugün geldiğimiz noktada Havza OSB genişleme çalışmaları ile 4 bin 500 dekar alana kavuşacak ve sanayi parsel sayısı artacak. Yine Havza OSB ile eğitim ayağını buluşturan bir projemiz hayata geçiyor. Bunun yanı sıra üniversitemiz ile de teknolojik ve bilimsel anlamda işbirliği içerisinde olacağız. İçinden geçen demiryolu hattı ile ikmal konusunda yatırımcılara büyük avantajlar sunan Havza OSB hızlı bir şekilde büyüyor ve gelişiyor. İnşallah kısa süre sonra Havza OSB’ye doğalgaz arzının sağlanması ile bu talepler daha da artacaktır. Havza OSB Havzamız ve bölgemiz için çok önemli. Bölgemizde işsizliğe çözüm olacak OSB’de Havzalı kardeşlerimiz görmek bizlere ayrı bir gurur vesilesi olacak. Sizlere ilçemiz adına teşekkür ediyorum” dedi.
Havzalı İş İnsanı Ergin Gümüşçü ziyaretten ötürü duymuş olduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yıllarca gurbette çalışmış biri olarak gurbetin zorluklarını iyi biliyorum ve memleketimin gençlerinin bu zorlukları yaşamamaların için ortağım ile birlikte ilçemize yatırım yaptık. Bu süreçte bizleri her zaman destekleyen ve yardımcı olan Belediye Başkanımıza teşekkür ederim” dedi.
Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir daha sonra Uğur Balkuv Trikoyu ziyaret ederek burada İş İnsanı Uğur Balkuv ile görüşerek üretim tesislerinde incelemelerde bulundular. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Balkuv’a misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti. Tuba KURUL
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR