Samsun

Özel Artı Bilim Ortaokulu’ndan muhteşem Bilim Şenliği

Özel Artı Bilim Ortaokulunun düzenlediği “100’üncü Yılda 100 Proje” bilim şenliği büyük ilgi gördü

Özel Artı Bilim Ortaokulu’ndan muhteşem Bilim Şenliği

13 Mayıs 2019 06:35
-A

+A

Samsunda üstün başarıları ile dikkat çeken Özel Artı Bilim Ortaokulu tarafından Milli Mücadelenin 100’üncü Yılı nedeniyle düzenlenen “100’üncü.yılda 100. Proje” bilim şenliğinde öğrenciler fen ve teknoloji alanında edindikleri bilgi ve becerilerini konuşturarak birbirinden farklı 100 adet projeyi sergilediler.

DÜZENLENEN ŞENLiĞE ÖĞRENCi VELiLERi DE EŞLiK ETTi

Bilim Şenliği kapsamında Bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin bütün sınıf düzeylerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, kimyasal deneyler, maket-modeller, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, etkinlikler yoluyla çocuklara temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesini amacıyla düzenlenen şenliğe öğrenci velileri de eşlik etti. İlginin çok yoğun olduğu bilim şenliği öğrenciler açısından da oldukça verimli sonuçlar ortaya koyarken, stantlar tek tek ziyaret edildi. Sergilerde hem öğretti hem de eğlendiler. Özellikle sergilere katılan misafirlerin deneyleri yaparken eğlenmeleri ve deneyleri şaşkınlıkla izlemeleri, öğrencileri kutlamaları dikkat çekti. Gelecek adına yapılan çalışmalarla öğrencilere güvenip, ümitlendiklerini ve gurur duyduklarını ifade eden veliler öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik ederek memnuniyetlerini belirttiler.

 GELECEĞiN BiLiM ADAMLARINI YETiŞTiRiYORUZ….

Samsun Bulvar Alışveriş mağazaları etkinlik meydanında düzenlenen programın açılışında konuşan Özel Artı Bilim Ortaokul Müdürü Habib Alan; “İsmini bilimden alan okulumuzda bu tür etkinliklere oldukça yer veriyor, öğrencilerimizin olaylara farklı bakmalarını, farklı düşünmelerini her zaman destekliyor ve geleceğin bilim adamlarını yetiştirmeye çalışıyoruz. Bugünde yıl boyunca yaptıkları çalışmaları ve özellikle fen ve teknoloji alanında bilgi birikimlerini sizlerle paylaşacaklar. Bilgi ve becerilerden oluşan bu şenlikte çok farklı ürünlerin ortaya çıktığını deneysel sonuçlarla birebir öğrenmenin ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz. Kaliteli kadromuzla öğrencilerimize verdiğimiz eğitimlerin karşılığının görülmesi ise ayrıca bir mutluluk. Proje sergimizin Milli Mücadelenin 100.yılında uygulanması bizim için çok büyük onur ve gurur.  Bu anlamda “100.yılda 100 proje ”ye katılan öğrencilerimi, katkı sağlayan velilerimi ve Projeden sorumlu  fen Bilgisi Öğretmenim Murat Öztekin’in şahsında tüm emeği geçenleri tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Programda öğrencilerin hazırlamış olduğu Şemsiye Rontundan sonra İlkadım İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Mevlut Seyhan, Hıdır Okçu ve davetlilerin katılımıyla kurdele kesilerek açılışı yapılan bilim şenliği davetlilerin stantları tek tek ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi almaları ile sona erdi.  Köksal ÖNER

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...