Samsun

Özel Artı Bilim ortaokulundan çoşkulu kutlama

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi, Özel Artı Bilim Ortaokulu’nda da bir dizi etkinlikle kutlandı. Özel Artı Bilim Ortaokulu tarafından düzenlenen program; katılan veliler ve çocuklara bayram coşkusunu doyasıya yaşattı

Özel Artı Bilim ortaokulundan çoşkulu kutlama

24 Nisan 2019 16:40
-A

+A

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Özel Artı Bilim Ortaokul bahçesinde ve Lovalet Outlet de büyük coşkuyla kutlandı. Bayram coşkusu Okul bahçesinde başladı ve Lovalet Outlet te sona erdi. Her iki kutlamaya çok sayıda öğrenci velileri ve vatandaşlar katılarak büyük ilgi gösterdiler.

SEViNÇ VE COŞKUYLA KUTLUYORUZ

Okulda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten Özel Artı Bilim Ortaokul Müdürü Habib Alan, “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği  ve Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99’üncü Yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde ve onun “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’da, Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Işığını, tarifsiz bir tutkuyla vatana gönül verenlerin gayretinden, azminden, kararlılığından, birlik ve beraberliğinden alan bu güneş; aynı zamanda bir dirilişin müjdecisiydi. İşte o diriliş ruhu, vatan ve millet sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu bir milleti şaha kaldırdı. Bu şahlanışın adı; birlik ve beraberlikti, Milli Mücadeleydi, Kurtuluş Savaşıydı, ulusal egemenlikti, demokrasiydi, sevgiydi, kardeşlikti, barıştı, Türkiye’mizin aydınlık yarınlarıydı. O büyük günün ardından, hür iradesiyle zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık tutkusuyla gönülleri tutuşmuş bir millet; birlik ve beraberlik içinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir” diye konuştu

ATATÜRK’ÜN EMANETiNE SAHiP ÇIKIYORUZ

Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilme, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan, sevinç ve gururla kutladığını söyleyen Alan, “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak Gazi Mustafa Kemal’in geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermektedir. Bizler, bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve yegâne çocuk bayramı olarak tarihe geçen, millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz. Tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek; heyecanla, coşkuyla, rengârenk görüntülerle ve dünya çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan da büyük kıvanç duymaktayız. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, saygılarımı sunuyorum” İfadelerini kullandı.

GEÇMiŞTEKi BAYRAM ÖZLEMLERiNi GiDERDiLER

Habib Alan’ın konuşmasının ardından Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un kutlama mesajı okundu. Program,  yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Şiirler okundu ve çeşitli yarışmalar yapıldı. Özellikle geçmiş dönemlerde yapılan ve unutulmaya başlanan Sandalye kapma, çuval, halat, balon patlatma, elma yeme, yumurta yarışmalarında çocukların mücadalesi ve yarışma heyecanları katılan velilere zevkli dakikalar yaşattı. Çok zevkli geçen bayram kutlamaları öğrencilerin sergiledikleri halk dansları gösterileri ile sona erdi.

Kaynak : Köksal ÖNER

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU