Spor

Pedalcılar Kırıkkale’de

18 Mart Zaferi’nin 103 yılı anısına Samsun’dan Çanakkale’ye bisikletle yola çıkan üç bisikletli son durakları Kırıkkale oldu

Pedalcılar Kırıkkale’de

7 Mart 2018 15:11
-A

+A

İlkadım Belediyesi, İlkadım Kent Konseyi ve Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği tarafından “Şühedanın izinde, İlkadım’dan Çanakkale’ye” sloganıyla düzenlenen bisiklet turu düzenleyen üç bisikletçi Kırıkkale’ye ulaştı. Emekli Polis Memuru Ayhan Daban, Emekli Hava Astsubayı Ayhan Basmacı ve Osman Özdemir düzenledikleri tur kapsamında duraklarından birisi olan Kırıkkale’de Şehlitlik ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şubesini ziyaret ettiler. Dernek ziyareti sırasında bisikletçiler, derneğin hatıra defterini doldurdular. 
Dernek Başkanı Rıfat Öcal, “Çanakkale de destan yazan kahraman askerlerimiz, şehitlerimiz, gazilerimize olan minnet borcunu göstermek hedefiyle başlayan bu yolculuk bizler için çok önemli. Bisikletçilerimizin bu onurlu turda hedefledikleri yere ulaşırlar inşallah” şeklinde konuştu. 
Merzifon, Amasya, Çorum ve Sungurlu’dan sonra Kırıkkale’ye ulaşan bisikletçiler Ankara, Eskişehir, Bursa ve Balıkesir üzerinden Çanakkale’ye ulaşmak amacındalar. 

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Sürpriz teklif evlilikle bitti

Sürpriz teklif evlilikle bitti

08:00 - 19 Aralık 2018

Kazanmak için sahaya çıktık

Kazanmak için sahaya çıktık

08:00 - 19 Aralık 2018

Taşkın’dan hakeme tepki

Taşkın’dan hakeme tepki

10:22 - 18 Aralık 2018

Efe Spor, Samsun'da mağlup oldu

Efe Spor, Samsun'da mağlup oldu

10:19 - 18 Aralık 2018