Samsun

Polisimiz huzurun ve güvenliğin teminatıdır

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 173'üncü yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Edis, mesajında, " Türk Polis Teşkilatının, 173 yıllık tecrübe ve birikimiyle aziz milletimizin barış, huzur ve emniyet içinde yaşamasının en büyük güvencelerinden biridir" dedi.

Polisimiz huzurun ve güvenliğin teminatıdır

10 Nisan 2018 10:11
-A

+A

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis 1845 tarihinin Türk Emniyet Teşkilatı açısından önemli bir nokta olduğunu belirterek, "Bu tarihe kadar zabıta olarak nitelenen teşkilatın 10 Nisan 1845 den itibaren polis adı altında hayata geçmiş ve Emniyet Teşkilatının kuruluş günü olarak kabul edildi" dedi.
7/24 SAAT GÖREViNiN BAŞINDA
Polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, Milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşadığını ifade eden Başkan Edis, "Güvenliğimiz tehlikeye girdiği zaman hatırladığımız polislerimiz, her geçen gün gelişen ve değişen şartlar altında ortaya çıkan yeni suç tipleriyle başa çıkabilmek için, sürekli kendilerini geliştirmektedirler. Emniyet Teşkilatımız, sadece adi suçlarla değil, ülkemizi parçalamak isteyen Vatan hainleriyle de canları pahasına mücadele etmektedirler. Gece-gündüz, tatil-bayram demeden, çok ağır çalışma şartları altında, hayatını tehlikeye atarak görev yapan polislerimiz, ekonomik olarak yaptıkları işin karşılığını alamamaktadırlar" diye konuştu
POLiSLERiMiZE GÜVENCEMiZ TAM
Türkiye Cumhuriyeti devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getirdiklerini vurgulayan Başkan Edis, "Emniyet Teşkilatımızın ve polisimizin, bundan sonra da şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle, topluma güven veren hizmetlerini yüksek bir şuurla ve halkla bütünleşerek en iyi şekilde devam ettireceğine inancımın tam olduğunu ifade ediyorum. Bu vesile ile Türk Polis Teşkilatının 173'üncü kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyoruz" dedi. 

Kaynak : Köksal ÖNER

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...