Rektör Ünal, Senegalli Rektörü misafir etti

Samsun 13 Ağustos 2022 06:57
Videoyu Aç Rektör Ünal, Senegalli Rektörü misafir etti
A
a

Senegal’in önemli üniversitelerinden olan Cheickh Anta Diop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmadou Aly Mbaye, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’ı ziyaret etti

Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmede; uluslararası işbirlikleri ve ortak çalışmalar kapsamında yapılan bu ziyaretten dolayı mutluluk duyduğunu dile getiren Rektör Yavuz Ünal,  “Afrika bizim çok önem verdiğimiz bir coğrafya ve burada konumlanan Senegal’i ise kardeş ülke olarak görüyor ve ortak çalışma alanlarında daha ileriye gitme konusunda kararlıyız. Bu doğrultuda eğitim alanında Üniversitemizin imkânlarını tanımak ve fikir alış verişinde bulunmanız bizler için önemli” diye konuştu.
Teknoloji transferi çalışmalarının önemine de vurgu yapan Rektör Ünal, eğitim konularında ilgili üniversite ile ortak çalışmalara Ziraat, Veterinerlik ve Mühendislik Fakülteleri bünyesinde devam edileceğini dile getirdi.
 Görüşmeye; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selim Eren, Prof. Dr. Sevim Alışır, Uluslararası İlişkiler Birimi Başkanı Mustafa Said Kurşunoğlu, Erasmus Kurum Koordinatörü İsmail Yaman, Sierra Leoneli doktora öğrencisi Abu Kamara ile Senegalli öğrenciler de katıldı.
Ziyaret hediye takdimi ve fotoğraf çekimiyle sona erdi. Tuba KURUL
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR