Samsun

SAHTE GAZETECi'YE BASKIN!

Samsun'da 4 farklı sahte basın kartıyla trafikte seyreden bir otomobil sürücüsü, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nin ihbarı üzerine gözaltına alındı

SAHTE GAZETECi'YE BASKIN!

3 Ekim 2019 16:30
-A

+A

Samsun'da 'Sahte Basın Kartları'na yönelik büyük bir mücadele içerisine giren 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti, 'pes artık' dedirtecek bir sahtekarlığı ortaya çıkardı. 4 sahte basın kartına sahip bir şahıs, Cemiyet'in girişimleri sonucu polis tarafından gözaltına alındı.
CEMİYET, HAREKETE GEÇTİ
İlkadım İlçesi Uğur Mumcu Parkı önünde park etmiş üzerinde '4 farklı basın kartı' olan bir otomobil fotoğraflanarak, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır'a iletildi. Bunun üzerine hareket geçen Cemiyet
Başkanı Yusuf Ziya Çakır, konuyu emniyet muhabiri bir cemiyet üyesiyle birlikte Emniyet Müdürlüğü'ne bildirdi. Trafik ekipleri tarafından yakalanarak kartlarına el konulan şahıs, 'Sahte basın kartı hazırlamak ve taşımaktan' dolayı ifade vermek üzere savcılığa götürüldü.
GAZETECİ DEĞİL İNŞAATÇI ÇIKTI!
Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, "Mesleği inşaatçı olan sözde gazeteci, gerçeğine tıpa tıp benzettiği sahte basın kartlarını aracına ön ve arka camlarına takarak, Samsun sokaklarında seyir ediyordu. Şahıs, sarı basın kartına benzetilmiş kartların dışında 'Polis Medya' diye kart bile bastırmış. Üyelerimizin uyarısı ile işin üzerine gittik ve emniyet muhabiri arkadaşlarımızın girişimi ile kendisinden şikayetçi olduk. Şahıs yakalandı ve kartlarına el konuldu. Ayrıca olayı bildirdiğimiz PARKTEK firması da yasal işlem başlattı ve araç sahibine ceza kesti" dedi.
'SAHTEKARLIKLA MÜCADELE EDİYORUZ
 Araçta ve şahsın üzerinde başka sahte basın kartları bulunduğuna da dikkati çeken Başkan Çakır, "Olay güvenlik güçlerine intikal ettirildi. Takipçisi olacağız. Duyarlı arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.  Sahte basın kartı yaptırmak, taşımak suçtur.
Bu tür sahtekarlıklara karşı mücadelemiz sürecek" diye konuştu.
 
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Değerlerimize kast ettiler

Değerlerimize kast ettiler

06:04 - 28 Şubat 2020

Şehit ve gazilere borçluyuz

Şehit ve gazilere borçluyuz

06:03 - 28 Şubat 2020

28 Şubat’ı unutmayacağız

28 Şubat’ı unutmayacağız

06:02 - 28 Şubat 2020

Babasının kızımıza hediyeleri

Babasının kızımıza hediyeleri

07:42 - 28 Şubat 2020

HAVA DURUMU