Salıpazarı’nda gençler için toplanıldı

Samsun 26 Eylül 2022 06:26
Videoyu Aç Salıpazarı’nda gençler için toplanıldı
A
a

Salıpazarı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nde antrenörler, eğiticiler ve gönüllü gençlerin katılımları ile ilçe gençleri için toplantı yapılarak gençlere yönelik olarak yapılacak olan sportif kurslar ve etkinlikler ile gençlik faaliyetleri ve eğitimlerin planlaması yapıldı

Önemli adımların atıldığı Salıpazarı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü faaliyetleri kapsamında tüm gençlere ulaşabilmek için birçok alternatifli spor eğitimleri ile gençlik çalışmalarının yapılması kararlaştırıldığı günler içinde geleceğin yetenekleri keşfedilecek.
SPORTİF KURSLAR VE YARIŞMALAR YAPILACAK
Samsun Salıpazarı ilçesinde görev yapan antrenörler, eğiticiler ve gönüllü gençler ile toplantı yapılarak gençlere yönelik olarak yapılacak sportif ve sosyal, kültürel çalışmalar masaya yatırıldı. İlçede bu yıl için gençlere yönelik olarak Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile atletizm, boks, basketbol, jimnastik, fitness, futbol, güreş, masa tenisi, okçuluk, tenis, voleybol, yüzme branşları ile parkur eğitimlerinin yapılması kararlaştırıldı. Başvuru ve talep durumuna göre gençler için başka sportif kursların da açılabileceği belirtildi. Bunun yanında sportif eğitimlerle beraber farklı branşlarda halk turnuvaları ile eğitimlere devam eden gençlerin lisanslarının çıkarılarak farklı platformlarda müsabakalara katılmaları konusunda kararlar alındı.
İLÇEDEKİ GENÇLİK FAALİYETLERİ ARTACAK
Spor eğitimlerinin yanında spora ilgi duymayan gençler için de müzik alanında piyano, keman, bağlama, ney kursları ile yabancı dil eğitimleri, dini değerler eğitimi, kişisel gelişim kursu ve akademik olarak matemak kursunun da açılabileceği kararlaştırıldı. Bu gençlik faaliyetleri için hem eğiticilerden hem de gönüllü gençlerin destekleri ile bu çalışmaların yapılacağı kararlaştırıldı. Ayrıca sınava hazırlanan gençler için de akademik bir destek çalışması ve kariyer rehberliği şeklinde hizmetlerin gençlere sunulması kararlaştırıldı. Bunun yanında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlere sunulan geziler, kamplar, yarışmalar ve etkinliklerin duyurularak gençlerin bu faaliyetlere yönlendirilerek katılımlarının sağlanacağı açıklandı.
GENÇLERE ALTERNATİFLER OLUŞTURULACAK
Gençlere yönelik olarak sportif, sanatsal, sosyal ve kültürel çalışmalara ek olarak Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile AB Erasmus+ Proje ekibinin de kurulduğu ve proje çalışmalarına Kitap Kahve Gençlik Merkezinde çalışmaların devam ettiği belirtildi. Bu çalışmalar ve kursların açılmasıyla Salıpazarı Gençlik ve Spor ailesinin giderek büyümesi ile birlikte daha çok genç ve sporcuya ulaşılacağı ve tüm gençlerin bu güzel imkanlardan yararlanması gerektiği vurgusu yapıldı. Köksal ÖNER
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR