Samsun

SAMDOB 10. Yılını yeni yılın ilk konseriyle kutluyor

Samsun Devlet Opera ve Balesi 10. Kuruluş yıl dönümünde 2019’un ilk konseriyle sanat severlerle buluşuyor. “Yeni Yıl Konseri” SAMDOB’un kuruluş tarihi 5 Ocak 2019 Cumartesi akşamı Aydın Gün Sahnesinde gerçekleşecek.

SAMDOB 10. Yılını yeni yılın ilk konseriyle kutluyor

5 Ocak 2019 08:00
-A

+A

2018’in son etkinliği “Yeni Yıl Konseri”, biletlerinin bir hafta içinde tükenmesi üzerine, 5 Ocak 2019 Cumartesi akşamı 10. Kuruluş yıl dönümüne özel tekrar sahnelenecek. Konserde, 10 yıllık repertuvardan seçilen parçalar; solist, koro, bale ve orkestra sanatçıları tarafından yorumlanacak. 2 bölümden oluşan “Yeni Yıl Konseri”nin orkestra şefi Naci Özgüç. 10 farklı besteciye ait 20 parçanın seslendirileceği konserde, Elif Demir (Soprano), Sezgi Elhüseyni (Soprano), Eda Bingöl Gürkan (Soprano), Mine Kurtoğlu (Soprano), Arsen Tekinmirz (Soprano), Stare Çelebi (Mezzo Soprano), Bilal Doğan (Tenor), Ari Edirne (Tenor), Hasan Çelik (Bariton) ve Tuncay Kurtoğlu (Bas) solist sanatçı olarak yer alacak. Konserin başkemancısı A. Seçil Küçükçelebi.
Kuruluşundan bu yana sahnelenen eserlerden arya, düet koro ve orkestra parçalarının yorumlanacağı konserde; G. Bizet, W. A. Mozart, F. Lehar, G. Puccini, E. Kalman, G. Rossini, P. I. Thcaikovsky, L. Bernstein, G. Verdi ve  James L. Pierpont’a ait eserler SAMDOB sanatçıları ve onlara eşlik eden çocuk korosu ile birlikte seslendirilecek.
5 Ocak 2019 Cumartesi günü saat 20:00’de sahnelenecek olan “Yeni Yıl Konseri”nin biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletiva.com adresinden temin edilebilir. SAMDOB gişe haftaiçi 10:00-18:00 saatleri arası, temsil günleri temsil başlama saatine kadar açıktır.

Kaynak : Şila KURUMAHMUTOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...