Samsun

SAMDOB’dan bir prömiyer daha ‘Bir Tenor Aranıyor’ müzikali

Türkiye’de birçok operada sahnelenen ve seyircisi tarafından beğeniyle karşılanan “Bir Tenor Aranıyor” müzikali kaçıranlar için 4 Şubat’ta tekrar sahnelendi

SAMDOB’dan bir prömiyer daha  ‘Bir Tenor Aranıyor’ müzikali

5 Şubat 2019 12:57
-A

+A

Müzikallerin Oscar’ı olarak bilinen Tony Ödülleri de dahil olmak üzere, bir çok ödül alan Ken Ludwig’in eğlenceli müzikali “Bir Tenor Aranıyor”, 2 Şubat 2019 Cumartesi günü SAMDOB sahnesinde Evin Atik’in rejisiyle prömiyer yaptı. Türkçe sahneye koyulan ve sahnelendiği tüm illerde kapalı gişe oynanan eser ikinci kez 4 Şubat 2019 Pazartesi akşamı sanatseverlerle buluştu.
Verdi’nin “Otello” operasını seslendirmek için gelen ünlü tenor Tito Merelli’nin başından geçen komik olaylar silsilesinin anlatıldı müzikal, baştan sonra otel odasında cereyan ediyor. Zevk ve sefaya düşkünlüğüyle bilinen ünlü tenorun eşi Maria ile arasının bozulması çok da uzun sürmez. Yediği yemeklerden de midesi bozulan Tito’nun içtiği ilaçlar ağır gelir, temsile çıkamaz ve yerine başrolü oynamak üzere yeteneği keşfedilmeyen Max çıkar. Rejisörlüğünü Evin Atik’in üstlendiği ardı arkası kesilmeyen komik olayların yaşandığı müzikalin dekor tasarımı Kaan Güreşçi’ye, kostüm tasarımı Gülay Korkut Dinç’e, koreografisi Şebnem Şenel’e ve ışık tasarımı Oğuz Murat Yılmaz’a ait.
Piyano eşliğinde sahneye koyulan “Bir Tenor Aranıyor” müzikalinin piyanisti Melek olurken, Max karakterine Özer Öndeş, Maggie karakterine Ezgi Özer, Saunders karakterine Eray Dönmez, Bellboy karakterine Ali İbrahim Tuluk, Tito karakterine Yunus Emre Kemal Sönmez, Maria karakterine Seran Şanal, Diana karakterine Sezen Alanbay, Julia karakterine Seçil Eyilikeder hayat verdi.

Kaynak : Şila KURUMAHMUTOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...