Samsun

Samsun, kültürü zengin bir şehir

Tonyalılar Derneği yönetimini ağırlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun'un kültür zenginliği olan bir şehir olduğunu belirterek, "Samsun, burada yaşama kararı veren herkesin şehri. Dolayısıyla Samsun ortak paydamız" dedi

Samsun, kültürü zengin bir şehir

6 Şubat 2019 09:04
-A

+A

Tonyalılar Derneği Başkanı Muhammet Bektaş ve yönetim kurulu üyeleri Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i ziyaret etti. Bektaş ve dernek yöneticileriyle sohbet eden Başkan Genç, sivil toplum kuruluşlarının önemine vurgu yaparak, "Bugüne kadar şehrimizin yöneticileri olarak sivil toplum kuruluşları ile birlikte şehrimizin gelişmesi için var gücümüzle birlik ve beraberlik içerisinde çalıştık. Biliyoruz ki birlikten kuvvet doğar. Bu bakımdan sivil toplum kuruluşlarımızı önemsiyorum" dedi.
ŞEHRiN DiNAMiKLERi
Farklı yerlerden gelinse de bu şehirde yaşayanların aynı şehrin havasını soluduğunu ifade eden Başkan Genç, "Şehrimizi daha ileriye götürmek için birlikte hareket etmemiz gerektiğine inanıyorum. Yani şehrin dinamikleri hep birlikte ortak akılla çalışmalıdır. Sivil toplum kuruluşlarımız da bu şehrin önemli dinamiklerindendir. Samsun, burada yaşama kararı veren herkesin şehri. Dolayısıyla Samsun ortak paydamız. Şehrimizin daha da büyümesine ve gelişmesine katkıda bulunmak için el ele, omuz omuza birlikte hareket etmeliyiz" diye konuştu.
ŞEHRiN ZENGiNLiĞi
Kimlikli şehirlerin, yaşadığı yeri evi olarak görenlerin gayretleriyle güzelleştiğini ifade eden Başkan Genç, "Samsun'un farklı kültürlerin yaşadığı bir şehir. Farklı yerlerden gelen insanlarımız şehrimizin zenginliğidir. Ne kadar çok birlikte fikir ve projelerimizi paylaşıp, ortak hareket edersek o kadar çok yol kat ederiz. Şehrimizi geleceğe taşırken bu doğrultuda tüm paydaşlarla birlikte hareket edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Samsun'da yaşayan herkes enerjisini bu şehir için harcamalıdır" şeklinde konuştu.
SAMSUN, SIRADAN ŞEHiR DEĞiL
Samsun'un farklı kültürlerin yaşadığı bir şehir olduğuna işaret eden Başkan Genç, "Samsun’umuzda birçok değişik yerlerden gelip, yerleşen, burada yaşamayı seçmiş insanlarımız var. Samsun'da yaşamaya karar vermiş, bu şehrin eğitimine, kültürüne, ekonomisine katkı sağlayan herkes Samsunludur. Samsun'u anlamlı kılan da budur. Samsun, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun sebebi olan bir şehirdir. Yaşadığımız şehir sıradan bir şehir değil. Samsun geçmişte de farklı etnik yapıları barındıran uluslararası bir şehirdi. Çok tarihi birikimi olan bir şehirde yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak : Şila KURUMAHMUTOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU