Samsun

Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampı konuklarını ağırlamaya devam ediyor

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampında, gençlerin yaz aylarını eğitici ve eğlenceli bir şekilde değerlendirmelerini sağlayan 4. dönem kamp açılışı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz'ın katılımları ile gerçekleştirildi

Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampı  konuklarını ağırlamaya devam ediyor

18 Temmuz 2018 14:53
-A

+A

Gençlerin yoğun ve yorucu okul döneminin ardından doğa, deniz ile iç içe ve teknolojiden uzak bir şekilde kamp yapmalarına olanak sağlayan 19 Mayıs Gençlik Kampına, Türkiye’nin 5 farklı bölgesinden 10 ayrı ilinden  159 kampçı, 1 şef, 12 lider ve 2 diyanet görevlisi gelerek 4. dönem kamp açılışı gerçekleştirildi.
Kampın açılış konuşmasını gerçekleştiren il müdürümüz Ahmet Güral Karayılmaz;”Değerli evlatlarımız, lider arkadaşlarımız, değerli personellerimiz hepiniz 19 Mayıs Gençlik Kampına hoş geldiniz. Sizleri Samsun da ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Samsun, yeşili ile denizi ile Karadeniz’in incisi bir şehir olmakla birlikte, bir spor kentidir. Sizler kampımızda bulunduğunuz süre içerisinde deniz aktiviteleri, spor aktiviteleri ve geziler yaparak, eğitici ve eğlenceli bir şekilde zamanınızı değerlendireceksiniz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın düzenlediği bu kamplar birlik, beraberlik ve kardeşlik iklimini kuvvetlendireceği gibi, farklı bölgelerden ve illerden gelen siz evlatlarımızın bir birlerinizin kültürlerini tanıma fırsatını yakalayacaksınız. Umuyorum ki 19 Mayıs Gençlik kampı sizlere yeni tecrübeler kazandırıp, geride güzel ve unutamayacağınız anılar biriktirmenizi sağlayacaktır. Buradan ayrıldıktan sonra, ailelerinize, arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza güzel anılarınızı anlatacağınız bir şehir olarak aklınızda kalacağına inanıyorum” dedi.
19 Mayıs Gençlik Kampında; el sanatları, tiyatro, müzik, halk oyunları, deniz aktiviteleri, spor aktiviteleri, geziler yapılmaktadır. Ayrıca voleybol, basketbol, tenis, badminton, mini futbol, masa tenisi aktivitelerinin yapılabileceği sahalar ile amfi tiyatro ve yüzme havuzu bulunmaktadır. 

Kaynak : Yusuf Ziya ÇAKIR

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...