Samsun 19 Mayıs Rotary ve Interact Kulüpleri’nden Benim Mesleğimi Seç etkinliği

Türkiye 6 Mart 2021 07:50
Videoyu Aç Samsun 19 Mayıs Rotary ve Interact Kulüpleri’nden Benim Mesleğimi Seç etkinliği
A
a

27-28 Şubat tarihlerinde iki gün süren Benim Mesleğimi Seç çevrimiçi konferansı Samsun 19 Mayıs Rotary ve Interact Kulübü tarafından gerçekleşmiştir

 
Benim Mesleğimi Seç etkinliği lise ve üniversite çağındaki gençlerin pandemi döneminde staj olanaklarından mahrum kalması, okulların rehberlik etkinliklerinden uzak kalması sebebiyle oluşan açığı kapamak amaçlı düzenlenmiştir. Etkinlik süresince kendi iş dallarında kendini ispatlamış, yetkinlikleri ve deneyimleri tartışmasız olan konuşmacılara gençlerimiz birebir sorular sormuş ve bu mesleklerin kendilerine uygun olup olmadığını öğrenmeye çalışmışlardır.
Etkinlik, okul döneminde hem kişisel gelişim ihtiyacı hem de meslekler hakkında fikir edinmeye ihtiyacı olan gençlerimize ışık tutmuştur. Sosyal sorumluluktan kaçmayan Samsun 19 Mayıs Interact ve 19 Mayıs Rotary Kulüpleri bu etkinliğin organizasyonunu Samsun’dan gerçekleştirmiş ve tüm Türkiye’den 200’ü aşkın katılımcı ile online olarak tamamlamıştır.
Benim Mesleğimi Seç etkinliğine konuşmacı olarak Sinema ve Televizyon dalında BKM Oyuncusu Alper Kul, Girişimcilik dalında Habitat Derneği Başkanı ve TOBB Genç Girişimciler Başkan Yardımcısı Sezai Hazır, Gazetecilik dalında Ömür Gedik, Kişisel gelişim alanında Özgür Aksuna, Gastronomi dalında Barbaros Yoloğlu, Bilim İnsanı Esin Davutoğlu Şenol, Yönetmen Devrim Erdoğan, Endüstri Mühendisliği dalında Genco Fas, Kariyer Planlama ve Finans dalında Şişe Cam Finans Başkanı (CFO) Görkem Elverici , Marka Mühendisliği alanında N11 Marka Kurucularından Ömerden Sezgin sunumlarını yapmışlardır.
Samsun 19 Mayıs Rotary ve Interact Kulüpleri 2010 yılından bu yana içinde bulunduğu topluma Temiz ve Yaşanabilir Çevre, Barış ve Anlaşmazlıkların Çözümü, Hastalıkların Önlenmesi ve Tedavisi, Su, Sanitasyon ve Hijyen, Anne ve Çocuk Sağlığı, Temel Eğitim ve Okuryazarlık, Ekonomik ve Toplumsal Gelişim gibi ana odak noktası alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.
Samsun 19 Mayıs Interact Kulübü lise çağındaki öğrencilerden oluşmaktadır. Hedefleri henüz bu yaşta topluma yönelik projeler gerçekleştirerek ülkemize faydalı olmaktır. Haber Merkezi
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER