Samsun

Samsun Akademi’ye yaz döneminde de yoğun ilgi

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Samsun Akademi yaz döneminde de yoğun ilgi görüyor

Samsun Akademi’ye yaz döneminde de yoğun ilgi

12 Temmuz 2018 12:53
-A

+A

Samsun Akademi kapsamında Şubat 2018 den itibaren Zekâ Oyunları, STEM, Robotik Kodlama, Origami, oryantiring ve Geleneksel Türk Okçuluğu gibi alanlarda kursların düzenlendiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, ”Kısa sürede en yoğun talep alan 18 farklı alanda kurs açtık. Bu kurslara katılan 4 bin 136 öğretmenimiz sertifika almaya hak kazandı” dedi.
Coşkun Esen, “Öğretmenlerimiz yaz tatili demeden kendilerine yönelik açılan kurslara gönüllü olarak en yoğun katılımı Haziran ve Temmuz aylarında gerçekleştirdi, sadece geçtiğimiz haziran ayında bin 200 öğretmenimiz kurslara katıldı. İçinde bulunduğumuz temmuz ayında da kurslar büyük bir hızla devam ederken yapıtımız anketlerde tabiri caizse “Samsun’da Öğretmen Olmak Ayrıcalıktır” diyen öğretmenlerimizin memnuniyeti en üst seviyeye çıktı. Bu memnuniyet ve ilgiden dolayı “Samsun Akademi” projesi kapsamında yaz tatilinde de eğitimlerimiz devam ediyor” açıklamalarında bulundu.
Samsun Akademi ile öğretmen ve yöneticilerin bilişsel, pedagojik, yöntem ve bilimsel yeteneklerini artırmak. Farklı eğitim metotları geliştiren öğretmen ve akademisyenleri tespit ederek sahada görev yapan öğretmenler ile buluşturmak. Üniversite ile iş birliği yaparak akademisyen - öğretmen ilişkilerini kuvvetlendirmek. Eğitim yöneticilerinin yönetim becerilerini güçlendirmek. Öğrencileri rol modeller ile buluşturmak ve öğrencilerin kişisel gelişimine katkı sağlayacak eğitimleri planlamak, uygulamak. Anne babalara yönelik olarak çocuk eğitimi, çocuk psikolojisi, ergenlik, sınav kaygısı gibi konularda eğitimler verilerek çocukların eğitimini dolaylı olarak desteklenmesi amaçlanıyor. Kurslara katılım için samsunakademi.meb.gov.tr internet adresinden başvuru yapılması gerekiyor.
 
 

Kaynak : Şila KURUMAHMUTOĞLU

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Söz, Atakumluların olacak!..

Söz, Atakumluların olacak!..

08:11 - 23 Şubat 2019

Bilim ve eğitim kenti Atakum!..

Bilim ve eğitim kenti Atakum!..

08:10 - 23 Şubat 2019

Güçlü meclis güçlü hizmet

Güçlü meclis güçlü hizmet

08:09 - 23 Şubat 2019

31 Mart’ta millet kazanacak

31 Mart’ta millet kazanacak

08:02 - 23 Şubat 2019

Gençlerle, ‘AB Sohbeti’

Gençlerle, ‘AB Sohbeti’

08:59 - 23 Şubat 2019