Samsun Büyükşehir Belediyesinde SDS imzalandı

Türkiye 15 Ocak 2022 14:21
Videoyu Aç Samsun Büyükşehir Belediyesinde SDS imzalandı
A
a

Samsun Büyükşehir Belediye ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) arasında bir süredir devam eden Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS) görüşmeleri sona erdi. Sözleşme Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Sever ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir tarafından imzalandı

 

İmzalanan SDS ile 2022 ve 2023 yıllarını kapsayan Sosyal Denge Sözleşmesi ile Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan memurların mali ve sosyal haklarında önemli kazanımlar elde edildi. SDS İmza töreninde Bem-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, Özel Kalem Müdürü Süleyman Demirtaş, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı İsmail Öztürk, Sendikanın Baş Temsilcisi Olgun Güneş ve  Kadın Komisyon Başkanı Yasemin Başar hazır bulundu.

Sözleşmenin hayırlı ve bereketli olması temennisinde bulunan Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Sever, “Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile Sosyal Denge Sözleşmesini gerçekleştirdik. Başkanımız her zaman çalışanlarının yanında.  Belediye başkanımız emekçilere bir değer veriyor. Biz memurlar olarak yapmamız gereken marifetimizi daha da artırarak, hizmetimize en güzel şekilde götürmektir. Sayın başkan icraatlarıyla çalışanların gönlünü alarak, bir gönül belediyeciliği örneği sergilemiştir. Sözleşmemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” diyerek konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’de sözleşmenin imzalanmasında emeği geçen Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Sever ile İl Yönetimi üyelerine teşekkür ederek, “Birlik, beraberlik içerisinde çalışmak ve başarıyı yakalamak adına söz verdiğimiz Sosyal Denge Sözleşmemizin hayırlı olmasını diliyorum. Sözleşmenin imzalanmasında emeği geçen sendika yöneticilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan sözleşme ile ilgili olarak bir açıklama yapan Bem-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli yapılan görüşmeler neticesinde 2 yıllık bir sözleşmeye imza atıldığını belirterek, “İmzalanan sözleşme ile Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan memurların mali ve sosyal haklarında önemli kazanımlar elde edildi. İnşallah ilçelerimizde de memurlar adına önemli kazanımların sağlandığı sözleşmelere imza atacağız” dedi. Tuba KURUL

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR