Spor

Samsun'da, buz hokeyi branşının alt yapı temeli atıldı

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Karadeniz'in ilk ve tek salonu olan İlkadım Buz Sporları Salonu, Samsun'da yeni bir branş olan Buz Hokeyinde çocuklara spor kültürü kazandırmaya devam ediyor

Samsun'da, buz hokeyi branşının alt yapı temeli atıldı

17 Haziran 2019 06:16
-A

+A

İlkadım Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Yaz Spor Okulları kapsamında Buz Hokeyi branşın da geleceğin müsabık hokeycilerinin Samsun'dan çıkması için kolları sıvadı.
Ücretsiz Yaz Spor Okullarına bu yıl Buz Hokeyi branşınında eklenmesiyle, İlkadım Buz Sporları Salonunda Antrenörümüz Ahmet Karaman'ın nezaretinde sporculara, temel eğitim ve teorik dersler veriliyor.
Samsun'da yepyeni bir spor dalıyla tanışan çocuklar, günün erken saatlerinde kalkıp tesislere geliyor ve antrenmanlarda hocalarının talimatlarını eksiksiz yerine getirmek için çalışıyor. Haftanın beş günü (Salı, Çarşamba, Perşembe, Cumartesi ve Pazar) saat 11.00'de başlayan derslere  6-15 yaş arasındaki çocuklar katılıyor.
Samsun'da yeni bir branşın hayata geçirildiğini dile getiren Buz Hokeyi Antrenörü Ahmet Karaman, “Samsun Buz Hokeyi branşında çok yeni bir şehir ve Buz Hokeyi Samsun'da bu yıl ilk kez yaz spor okullarına dahil edildi. Şunu dile getirebilirim ki çok kısa sürede Buz Hokeyi branşında başarılı olabilecek çok sayıda çocuğu bünyemize kattık. Salonumuzda temel eğitimlerin ardından branşlaşmaya gideceğiz. Hedefimiz ilk olarak seneye ANALİG'de Samsun'u zirveye taşımak. Yaz Spor Okulları kayıtlarımız hız kesmeden devam ediyor. 6-15 yaş arası tüm çocuklarımızı İlkadım Buz Sporları Salonumuza bekliyoruz” dedi. Mustafa BALÇIK
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...