Samsun

Samsun'da bir ilki başlatıyoruz

Samsun'un Canik ilçesindeki Belediye Evleri Anaokulu tarafından başlatılıp Canik ilçesindeki 4 okulun da ortağı olduğu "Kodla-Canik" projesiyle okul öncesi dönemi çocuklarına kodlama eğitimi verilmeye başlatıldı.

Samsun'da bir ilki başlatıyoruz

31 Aralık 2018 08:02
-A

+A

Birçok ülkede uygulanmakta olan kodlama eğitimi öğrencileri 21.'inci yüzyıl becerilerini hazırlanmakta olduğunu vurgulayan Canik Belediye Evleri Anaokulu Müdürü Nurşen Pars Başlatmış bu güzel projeyi önce ilçemizdeki okullarımızda yaygınlaştıracağız. Adından diğer ilçelerimizde uygulamaya koyacağız" dedi
KALICI PROJEYi HAYATA GEÇiRiYORUZ
Okul olarak güzel bir projeyi hayata geçirmenin mutluğunu yaşadıkların altını çizen Canik Belediye Evleri Anaokulu Müdürü Nurşen Pars, “Okulumuzun öncülüğünde ilçe genelinde okul öncesi çocukları için kodlama eğitimleri başlamıştır. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Uzunlar’ın her aşamasını takip ederek desteklediği projemiz de ilçemiz Şerife Bacı Anaokulu, Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Devgeriş İlkokulu öğretmenlerinden oluşan bir ekip çalışmaktadır. Kodlama Projesi ekibi özenli bir çalışma ile kullanılacak kodlama kitabını da kendileri yazmışlardır. Kodlamaya giriş temel bilgileri ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminer ile tüm öğretmenlere verilecek, ilçemizde okul öncesi öğretmen ve öğrencileri dönem sonuna kadar kodlamayı hayatlarında kullanmaya başlamış olacaklardır" diye konuştu.
iLÇEMiZDE SEViNDiRiCi GÜZEL BiR PROJE
Bu tür güzel projeleri kurum olarak desteklediklerini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mustafa Uzunlar, "Belediye Evleri Anaokulu tarafından hayata geçirilen "Kodla-Canik" projesi ilçemizdeki okullarda da uygulamaya koyulacak olması beni çok sevindirdi. Buna benzer projelerin diğer okullarımızda da yapılması yönündeyiz. Bundan sonra yapılacak olan her proje ilçemize katkı sağlayacaktır. Yapılan tüm projeleri önemsiyoruz. Ve devamın etmesini arzuluyoruz. Bu güzel projelerinden dolayı başta Belediye Evleri Anaokulu Müdürü Nurşen Pars olmak üzere proje öğretmenimiz Saniye Açıkalın'ada şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak : Köksal ÖNER

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...