Samsun

Samsun’da yaşayan Sinoplular kahvaltıda buluştu

Samsun Sinoplular ve İlçeleri Yardımlaşma Dayanışma Kültür Derneği Başkanı Gülser Övet Kesimal’ın organize etmiş olduğu Akkaya Otomotiv yetkilisi Murat Akkaya sponsorluğunda düzenlenen kahvaltıya Samsun’da yaşayan Sinoplu birçok bürokrat katıldı

Samsun’da yaşayan Sinoplular kahvaltıda buluştu

7 Eylül 2020 05:00
-A

+A

Dernek başkanı Gülser Övet Kesimal, tüm konuklar ile yakından ilgilenerek yapmış olduğu konuşmada, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’un kendisini bizzat aradığını ve Doğu’da vatan bekçisi askerlerimizin yanında olacağı için katılım sağlayamayacağını, tüm katılımcılara selamlarını ilettiğini belirtti. Bayraktepe Restaurant’ta gerçekleşen kahvaltı organizasyonuna Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin yanı sıra, Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, İlkadım Halk Eğitim Müdürü Murat Yalçınkaya katılım sağladı. Davet üzerine İstanbul’dan gelen, 23. dönem Sinop Milletvekili olan Prof.Dr. Abdurrahman Dodurgalı, onur ve gurur duyduğunu özellikle belirtti.
Koronavirüs nedeni ile gerekli kurallara uyulup mesafeli bir şekilde gerçekleşen organizasyonda katılımcıların yapmış olduğu konuşmalarda oldukça keyifli dakikalar gerçekleşti. Samsun’a atanan Sinoplu Başsavcı vekili Turgut Türkmen’e başta Gülser Övet Kesimal olmak üzere tüm konuklar  tebrik ve şükranlarını sundu. Turgut Türkmen Samsun’da bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Kahvaltı boyunca Sinop bölgesi ile ilgili renkli konuşmalar devam ederken, İstankol Unlu Mamülleri tarafından davetliler için özel olarak hazırlanan Sinop Nokulu ikram edildi.
ÇOCUKLAR İÇİN KELEBEK VADİSİ
Çocuklarında düşünüldüğü kahvaltı organizasyonunda, Cıty Mall AVM’de bulunan Kelebek Vadisi kurucusu Meltem Orhan ve ekibi katılımlarıyla çocuklara eğlenceli aktiviteler sunarak  keyifli vakit geçirmelerini sağladı. Programa katılan tüm konuklara teşekkür eden Samsun Sinoplular ve İlçeleri Yardımlaşma Dayanışma Kültür Derneği Başkanı Gülser Övet Kesimal, derneğin kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen tüm üyelere de şükranlarını sunarak, “16 yılda 17 bin kişiye etkinlik yaptık. Üyelerimizi refaha kavuşturmanın, onları bir arada tutmanın, kültürünün yok olmasını engellemenin peşine düşmek temel amacımız oldu. Farklı kültürlerin kol gezdiği büyük şehirlerde çocuklarımızı, kendi kültürünü bilen gençler olarak yetiştirmedikten sonra, köyüne Camii, okul, yol yapamazsın. Bizler dernek çatısı altında, sıcak bir yuva sunup, kültürümüzü öğretip, köyünün ve halkının güzelliklerini aktarmayı daima hedefliyoruz.Hangi kültür ortamına girerse girsin bu yönü her zaman güçlü olacaktır. Saygıdeğer misafirler, Milli Eğitim ve İlkadım Halk Eğitim ve İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizin desteği ile Gönüllü olarak engelsiz yaşam ailesi oluşturduk. Maddi manevi sorumluluklar alarak bazı zaman anne baba bazı zaman kardeş olduk. Ayrıca buradan herkesin huzurunda Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e özel çocuklarımıza Samsun’un belirli kurumlarında istihdam sağladığı için şükranlarımı sunuyorum. Bugün burada düzenlenen kahvaltıya sponsor olan sevgili Murat Akkaya’ya ve  katılım sağlayan tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.     
                                                                                                                                                                                         Berna ALTINOVA 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU