Samsun Devlet Opera Balesi’nin çocuk operası

Magazin 5 Ocak 2023 06:07
Videoyu Aç Samsun Devlet Opera Balesi’nin çocuk operası
A
a

Özgün yapıtları başarıyla sahneleyen ve çocukların beğenisini kazanan SAMDOB, “Eni’nin Kalbi” çocuk operasını bu sezon da sahneliyor. Oyunun müzikleri Can Aksel Akın’a, libretto ve öykü Cennet Türker’e ait

Yönetmenliğini Şahan Gürkan’ın yaptığı eserde farklı karakterlerde dönüşümlü olarak; Eni rolünde Fatma Hande Anar, Esra Arslantürk ve Umut Yavuz, Mano rolünde Metin Bayram, Murat Çamlıtepe ve Ulaş Kocatürk, Bekçi rolünde ise Eray Dönmez ve İpek İncekaş rol alıyor. Eserde Samsun Devlet Opera ve Balesi Korosu da sahnede oyunculara eşlik ediyor.
Eni ve Mano, Kalplerevi’ne ulaşmaya çalışıyor. İkisi de kalplerdeki tüm iyi duyguları ve tabii ki sevgiyi de koruyan “anahara”nın peşinde. Ama amaçları farklı, Mano anaharayı insanlara acı verdiğine inandığı sevgiyi yok etmek için kullanacak. Eni ise tam tersine sevgiyi yeniden Enoya’ya yayacak. Kalplerevi’ne ilk ulaşan kim olacak dersiniz?  Kapıdaki tuhaf bekçi onları içeri alacak mı?  Burada bir de yarışma var, acaba kim kazanacak? Anaharaya kim elde edecek? Sevgiyi bulma ve kendilerini tanıma yolunda kahramanlarımızın başına daha neler gelecek? Harika müzikler, sürprizler, yarışmalar, danslar. Bu eğlenceli macerada size de bir rol düşüyor arkadaşlar. Kalplerevi’ndeki düğümü çözmek için kahramanlarımızın yardımınıza ihtiyacı var. Birlikte oynamak için hepinizi bekliyoruz.
Samsun Devlet Opera ve Balesi orkestra sanatçılarının müziklerini seslendirdiği çocuk operasının orkestra şefi Tolga Taviş. Kostümler Gülnur Çağlayan Tuluk, dekor ise Hakkı Kandır imzası taşıyor. Işık tasarımı Oğuz Murat Yılmaz’a ait. Eserin koreografı Çağıl Han Öztornacı. Murat Turgut ise video ve projeksiyon gösterisi ile çocukları büyülü bir dünyaya davet ediyor.
Ocak ayı boyunca minik seyircileri ile buluşacak olan “Eni’nin Kalbi” çocuk operası 4 Ocak 2023 Çarşamba günü Halide Edip Adıvar İlköğretim Okulu, Bafra Çözüm Koleji, Mimar Sinan İlköğretim Okulu, Mustafa Kemal İlköğretim Okulu ve Osman Gazi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ile çok sayıda çocuk ve velinin katılımıyla kapalı gişe olarak sahnelenen temsil sonrası 11, 16 ve 18 Ocak 2023 günleri Zehra Yıldız Salonunda sahnelenecek. Çocuk operasının biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden ve www.biletinial.com internet adresinden temin edilebilir.  SAMDOB gişeleri hafta içi ve Cumartesi 10.00-17.00 saatleri arası ve temsil günleri temsil başlama saatine kadar açıktır.   Tuba KURUL

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat