Samsun

Samsun Devlet Opera ve Balesi kapalı gişe oynuyor!

Bir Brodway Çocuk Müzikali olan ‘Kurbağa Öyküleri’ Mart ayında 3 temsil gerçekleştirecek. Kapalı gişe oynayan ‘Kurbağa Öyküleri’, derin bir dostlukla birbirine bağlı iki yakın arkadaşın öyküsünü anlatıyor

Samsun Devlet Opera ve Balesi kapalı gişe oynuyor!

12 Mart 2018 12:55
-A

+A

Müzik yönetmenliğini Çelik Kasapoğlu, rejisörlüğünü Şahan Gürkan’ın üstlendiği eser 13-14-15 Mart 2018 tarihlerinde sahnelenecek. Kurbağa Öyküleri müzikali; Amerikalı yazar ve illüstratör Arnord Lobel’in ünlü ‘Frog and Toad Stories’ adlı resimli çocuk kitabından derlenen öyküleri anlatılıyor. Biri kara, biri su kurbağası iki arkadaşın, başlarından geçen eğlenceli maceraların anlatıldığı hikâyeler; yalnızlık, kıskançlık, iradesizlik, sabırsızlık gibi duyguları ele alırken, dostlukları sayesinde yaşadıkları dertlerin üstesinden nasıl geldiklerini anlatıyor.
Orijinal adı ‘A Year With Frog and Toad’ olan müzikal, Robert ve Willie Reale kardeşlerin sahneye uyarladığı; dünyanın en prestijli tiyatro ödüllerinden  ‘Tony Ödülleri’ne 3 kez aday olmuştur. Eser; yıllarca Broadway’de kapalı gişe oynadıktan sonra Türkiye’de ilk kez Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek. Müzikalin dekorları Hakkı Kandır, kostüm tasarımı Aydan Çınar, ışık ise Oğuz Murat Yılmaz’a ait.
Biletleri bir ay önceden tükenen müzikalin temsilleri 13-14-15 Mart 2018 tarihlerinde Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün salonunda sahnelenecektir. Bilet bilgileri SAMDOB gişeden edinilebilir. 
 
 

Kaynak : Nesrin HOCAOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu proje Samsun'u uçurur

Bu proje Samsun'u uçurur

08:05 - 19 Aralık 2018

Terme'ye yeni yaşam alanı!

Terme'ye yeni yaşam alanı!

08:06 - 19 Aralık 2018

Kaymak’tan, Coşkun’a ziyaret

Kaymak’tan, Coşkun’a ziyaret

08:09 - 19 Aralık 2018

Yatırımlara devam

Yatırımlara devam

08:10 - 19 Aralık 2018