Samsun

Samsun lobisini güçlendirmeliyiz

Karadeniz’in en zayıf lobisinin Samsun’da olduğunu söyleyen Murat Camadan, “Kaçırdığımız yatırımlardan bu saatten sonra nasıl pay alabiliriz bunun çözümünü bulmamız gerekiyor. ‘Samsun Platformu’ adıyla kuracağımız bir oluşum bu sorunun çözümünde faydalı olur” dedi

Samsun lobisini güçlendirmeliyiz

14 Haziran 2018 15:32
-A

+A

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 27. Dönem Samsun Milletvekili Adayı Murat Camadan, Samsun’un en büyük sorununun lobi olduğunu vurguladı. Karadeniz’in en zayıf lobisinin Samsun’da olduğunu dile getiren Murat Camadan, “Ben bir iş adamı ve Karadenizli İşadamları Derneği Başkanı olarak bu sorunla bir çok kez karşı karşıya kaldım.  Samsunumuzu teşvik bölgesi yapmamız gerekiyor. Kaçırdığımız yatırımlardan bu saatten sonra nasıl pay alabiliriz bunun çözümünü bulmamız gerekiyor. Bunun için de güçlü bir lobi oluşturmalıyız” dedi.
Şehrin önde gelen isimleriyle bir araya gelerek ‘Samsun Platformu’ adı altında bir oluşum kurmaları gerektiğini vurgulayan Camadan, “Yeri geldiğinde belediye başkanlarımız, valimiz, iş adamlarımız, bilirkişilerden oluşacak bu platforma takıldıkları yerlerde sorular sorup yönlendirilmeli. Bürokratlarımızdan, Samsun’u ve sorunlarını bilen insanlardan, medyadan, vekillerden bir platform oluşturup meclisin kapısına gitmeli ve biz bunu istiyoruz diyebilmeliyiz. Bunun da takibini yapmalıyız. Kentin çıkarları kendi çıkarlarımızın önüne geçmemeli. Böyle bir oluşum ile lobi sorunumuzu ortadan kaldırırız” diye konuştu. 

Kaynak : Yusuf Ziya ÇAKIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...