Ekonomi

Samsun Tarım Fuarı 5. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor

Samsun Tarım Fuarı 5. kez  kapılarını açmaya hazırlanıyor

18 Eylül 2019 06:49
-A

+A

TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş, “Bu yıl beşincisini gerçekleştireceğimiz Samsun Tarım Fuarı’nın bölge ekonomisine büyük katkı sağladığını, her geçen yıl fuarcılık konusunda büyüme kaydettiklerini söyledi.”
Çamaş; "Samsun Tarım Fuarı; bölgenin en kapsamlı ve en büyük fuarı haline gelmiştir. Yerli ve yabancı büyük firmaların Fuarda yer alması, Samsun başta olmak üzere bölgemizin tarım sektöründe önemli bir konumda bulunduğunun göstergesidir. Her geçen yıl büyüyerek 50.000 metrekare alanda hazırladığımız Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı; bölgesel anlamda sektörün en önemli etkinliği olmuştur, Türk çiftçisi ve üreticisi için çok önemli bir buluşma platformu haline gelmiştir
Çamaş: “Samsun Tarım Fuarı’nı ziyarete gelecek on binlerce çiftçimizin tarım sektöründeki son teknolojileri yakından takip etme olanağı bulacak.”
Samsun Tarım Fuarımızla ilgili yapılan yurtiçi ve yurtdışı tanıtımlar neticesinde, yerli ve yabancı iş adamlarının profesyonel anlamda katılımcılar ile bağlantılar kurmasını sağlayarak, bölge ticaretine katkıda bulunacağız. Ayrıca, başta Samsun ve ilçeleri olmak üzere, Ordu’dan Erzurum’a, Sinop'tan Tekirdağ'a özellikle Karadeniz ve  İç Anadolu olmak üzere  30'un üstünde şehirden Samsun 5. Tarım Fuarı'nı ziyaret etmeye gelen çiftçiler ve sektör temsilcileri;  sektördeki yenilikleri, teknolojideki gelişmeleri takip etmelerine ve verimli tekniklerle üretim yapılmasına Samsun Tarım Fuarı vesilesi ile imkân sağlanacağını, bu sene de yeni ürün ve teknolojileri görmek ve ticari fırsatlar sağlamak için tüm çiftçileri ve sektör temsilcilerini fuara davet ettiklerini belirtti.
YURT DIŞINDAN ALIM HEYETLERi AĞIRLANACAK
Yurt içindeki ve yurt dışındaki tanıtım faaliyetlerini 1 yıl boyunca aralıksız sürdürdüklerini dile getiren Çamaş, 5. Samsun Tarım Fuarı’nda bu yıl İran, Azerbaycan, Gürcistan, Umman, Arabistan, Filistin, İsrail, Ürdün, Lübnan, Irak, Sudan, Cezayir, Fas, Libya ve Mısır gibi ülkelerden iş adamı alım heyetlerini ağırlanacağını belirtti.
Alım heyetleri ve firmaların İkili iş görüşmeleri yapılacağını böylelikle önemli iş bağlantılarının kurulmasında etkili olacağını belitti. Ayrıca fuarın, ülkeler arasında ticari bir köprü oluşturarak ülke ekonomisine önemli katkıları olduğunun altını çizdi.
FUARIN ONUR KONUĞU VEZiRKÖPRÜ OLACAK
Vezirköprü’nün 5. Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nın Onur Konuğu olacağını açıklayan Oğuzhan Çamaş, “Vezirköprü ilçemiz, bu yıl fuarımızın onur konuğu olacak. Tarım Fuarında Vezirköprü’nün tarımsal ürünleri tanıtılacak, Vezirköprü’ye özgü ikramlar yapılacak ve özellikle ‘Vezirköprü’nün tarım ekonomisi, tarımdaki geleceği, tarımının verimliliğini artırmak ve geliştirmek için ne yapabilir’ gibi düşünceler masaya yatırılacak” açıklamasını yaptı.
SAMSUN 5. TARIM FUARINA BÜYÜK iLGi
Etkili pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine hız verdiklerini Karadeniz Bölgesi ve çevresindeki tüm illerde ve köylerde Samsun Tarım Fuarı’nın tanıtımlarını yaparak daha erken bir farkındalık sağlamayı hedeflediklerini belirtti.
Oğuzhan Çamaş, “Karadeniz’de en büyük sektör tarımdır ve bizler de tarıma hizmet ediyoruz. Yerel yönetimlerimizle kol kola vererek, çiftçilerimize ve hizmet için bu fuarları gerçekleştiriyoruz. Firmalar, şimdiden talepte bulunmaya başladılar. Fuarımızdan stant almak isteyenlerin talepleri her geçen gün artıyor. Bu yıl, rekor kıracağımız bir yıl olacak” dedi.
Girişin ücretsiz olduğu 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı,  25 - 28 Eylül tarihlerinde 10.00 - 20.00 arasında, 29 Eylül 2019 günü ise 10.00 - 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
Fuar hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve etkinlikleri takip etmek için www.tarimfuarisamsun.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Şila KURUMAHMUTOĞLU
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...