Spor

Samsunsporlu futbolculardan Afrin’deki askerlere destek mesajı

Samsunspor teknik heyeti ve futbolcuları, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü “Zeytin Dalı Harekatı”na katılan askerlere moral vermek amacıyla not yazarak destek mesajı gönderdi.

Samsunsporlu futbolculardan Afrin’deki askerlere destek mesajı

22 Şubat 2018 12:35
-A

+A

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı gençlik merkezlerinde gönüllü gençlerin Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçiğe moral vermek için başlattığı "Samsun'dan Afrin'e mesaj var" kampanyasına Samsunsporlu futbolcular ve teknik heyet de destek verdi. Tüm Türkiye’de 81 ilde yürütülen kampanya kapsamında toplanan mesajlar Afrin'de mücadele eden Mehmetçiğe gönderilecek. Samsunspor Teknik Direktör Engin İpekoğlu, takım kaptanı Ahmet Burak Solakel ile Ahmet Cebe, Göksu Türkdoğan, Gökay Iravul ve Furkan Köse harekata katılan askerlere hitaben not kağıtlarına destek mesajları yazdı. 
Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu mesajında, "Vatanın bütünlüğü uğruna canını seve seve veren kahraman Mehmetler, dualarımız sizinledir. Allah yardımcınız olsun" ifadelerine yer verdi.
Ahmet Burak Solakel, Ahmet Cebe, Göksu Türkdoğan, Furkan Köse ve Gökay Iravul ise devam eden harekatın bir an önce başarıyla sonuçlanıp, memleketlerine dönmeleri temennisinde bulundular.
Yapılan kampanya hakkında bilgiler veren Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü gönüllü genci Kerem Taşdemir, “Askerlerimizin ve harekatın devletimiz için ne kadar önemli olduğunu futbolcularımız da bildiği için destek kampanyasına katılmak için bizi davet ettiler. Bakanlığımızla birlikte yürüttüğümüz kampanyada Samsunspor camiası da bizimle birlikte oldu. Futbolcularımız, Türk bayraklarının olduğu not kağıtlarına kendi destek mesajlarını yazdılar. Samsun ve Samsunspor olarak Mehmetçiğin yanında olduğumuzu gösterdik” dedi.
81 ilden Mehmetçiğe yazılan destek mesajları Hatay’da merkezde toplandıktan sonra Afrin’de görev yapan askerlere teslim edilecek.

Kaynak : İHA

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...