Samsun

SAMULAŞ bilgilendirmeye devam ediyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ Genel Müdürlüğü, ilköğretim okulu öğrencilerine toplu taşıma araçlarında uyulması gereken kurallar ile toplu ulaşımın kente, çevreye ve ülke ekonomisine sağladığı faydalar anlatıldı.

SAMULAŞ bilgilendirmeye devam ediyor

2 Aralık 2019 06:24
-A

+A

Samsun Büyükşehir Belediyesi Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş.(SAMULAŞ), "Gelecek Nesiller Bilinçleniyor" projesi kapsamında ilköğretim okullarında sürdürdüğü eğitim çalışmalarına devam ediyor. Öğrencilere toplu taşıma araçlarında uyulması gereken kurallar ve toplu ulaşımın kente, çevreye ve ülke ekonomisine sağladığı faydalar anlatıldı.
TOPLU ULAŞIMDA NASIL HAREKET EDiLMELi
“Bugünün küçükleri yarının büyükleridir” düşüncesiyle planlanan proje kapsamında, bu hafta Atakent Ortaokulu öğrencileri ile bir araya gelindi. Okulun Konferans salonunda ilkokul öğrencilerine toplu ulaşım araçlarını tanıtarak, kente, çevreye ve kent ekonomilerine faydalarını anlatan eğitmenler ardından otobüs ve tramvayların güvenli kullanılması, seyahat halinde uymaları gereken kurallar ve nasıl davranacakları konularında bilgi verdi.
PROJEYi DESTEKLiYORUZ
Toplu taşıma eğitiminin önemine dikkat çeken Sınıf öğretmeni Neşenur Aydın, "Yaptığınız projeyi destekliyoruz. Toplu taşımayı bilmeyen ve binmeyen çocuklar var. Onun için bu hizmet daha fazla okula götürülmeli ve uygulanabilir hale getirilmeli. Bundan sonra çocukların tramvay, otobüs gibi toplu taşıma araçlarının kullanımında daha dikkatli ve duyarlı olacağını düşünüyorum. Ayrıca ilginizden dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Güzel bir hizmet, güzel bir proje. Devamını da başarıyla sağlamanızı diliyorum" ifadelerini kullandı.  Şila KURUMAHMUTOĞLU
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
mehmet yalnız 2 Aralık 2019 15:05

bilgilendirme yaparken bir soruda ben sorayım sizlere özel halk otobuslerinle samuulaş otobüslerinde farklı ücret uygulanıyor büyükşehir olarak emcok yolcu kapastesi olan yerlere samulaşın 1 kere özel ise enaz 2tur fazla özel otobüs yollanıyor E5/ ÖN PLAMDA NEDEN SAMULAŞA AİT OTOBÜSLER DAHA COK TERCİH EDİLMİYOR ÖZEL HALK OTOBÜSLER 10 YILDIR ESKİ OTOBUSLE CALIŞTIRYORSUNUZ GÜZERGAHLARA ÖZEL HALK OTOBÜSLERİDE YENİ OTOBÜS KOYDURMUYORSUNUZ

Cevapla
HAVA DURUMU